На Закарпатті збирають кров для порятунку онкохворих дітей
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція молодіжної спортивно-патріотичної організації “Карпатська Січ”, представників влади та медиків з нагоди старту благодійної акції “Врятуй дитині життя” зі збору крові для онкохворих дітей.
ВІДЕО ДНЯЗ 15 вересня до 15 листопада на території західних областей України, включаючи Житомирську та Вінницьку, триває акція “Врятуй дитині життя”, мета якої -- збір запасів крові для онкохворих дітей. Їм катастрофічно бракує донорської крові, адже кожна дитина, що проходить курс хіміотерапії, постійно потребує переливання крові та її компонентів. Закликають осіб віком 18-45 років стати донором. «Благаємо, відгукніться! Кров – це те, що є у кожного. Те, чого не купиш за гроші. І те, що кожен може віддати заради порятунку дитячого життя», - кажуть організатори.
Інна Пекар, МСПО «Карпатська Січ», координатор акції розповіла: «Наша організація «Карпатська Січ» проводить благодійні акції, спортивні турнірі, а також регулярно здаємо кров для тих людей, які її потребують – ті, хто потрапили в аварію, жінки при кесаревому розтині, хворі діти, ті, хто потребують пересадки органів та інші. У рамках акції «Врятуй дитині життя» збираємо кров для дітей, хворих на рак, які лікуються в обласній дитячій лікарні, що у Мукачеві. Бажаючі стати донором повинні зателефонувати координаторам акції за номером 095 87 40 778, зареєструватися. А при здачі кров слід зазначити, для кого саме вона – для онкохворих дітей».
РекламаВолодимир Фленько, заступник міського голови Ужгорода зауважив: «Це, безумовно, потрібна і важлива акція сьогодні. Мені доводилося знайомитися з онкохворими дітьми, при цьому просто серце щемить. Думаю, що молодь міста докладе максимум зусиль, щоб підтримати цю акцію і віддати частинку своєї крові для тих, хто її потребує».
Марія Фантич, завідувач донорського відділу Закарпатської обласної станції переливання крові зазначила: «Я приємно вражена, що молодь долучається до проблеми донорства. Хочеться, щоб це була не короткострокова акція, а проводилась протягом року. Донором може бути людина від 18 до 45 років без протипоказань (за відсутності хвороб). Якби раз на рік кожна здорова людина здала мінімальну порцію крові, то це б вирішило усі проблеми і забезпечило б потребу наших лікувальних закладів. Таким вчинком можна не просто допомогти, а навіть врятувати життя іншим».
РекламаІрина Сікора, обласний позаштатний дитячий гематолог розповіла, що діти з онкогематологічними захворюваннями отримують дуже важке і тривале лікування, інтенсивну поліхіміотерапію і протягом лікування постійно потребують переливання крові. «Донори нам потрібні постійно, - каже І. Сікора. - Тому закликаю тих, хто готовий здати кров, залишати свої координати, щоб при потребі у певній групі крові до них могли звернутися лікарі чи батьки хворих дітей».
Інна Пекар додала: «Що може бути кращим, ніж усвідомлення, що ви продовжили комусь життя. Ми прагнемо, щоб про це дізналися якомога більше людей. У соцмережах створено відповідні спільноти «Донори Ужгорода», містом розклеєно інформаційні плакати. Ми закликаємо усіх долучатися до наших акцій. Кожен може стати героєм. Кров – це те, що є кожного, а хворі діти її потребують. Придбати її не у кожного є змога. До слова, донори отримують певні кошти за те, що здали кров».
В обласній станції переливання крові щодня здають кров 10-15 осіб. Однак цього надто мало, - каже завідувач донорського відділу станції. Крім того, часто буває потреба у певній групі крові, а приходять донори з іншими групами. За словами спеціаліста область потребує 17 тис.донорів.
РекламаЩодо відділення, для якого збирають кров, то у ньому є 15 гематологічних ліжок і 10 онкологічних. І усі вони, на жаль, заповнені.