Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Прокурор області вимагає від лісової охорони краще виконувати свої обов’язки

Прокурор області вимагає від лісової охорони краще виконувати свої обов’язки

Прокурор області вимагає від лісової охорони краще виконувати свої обов’язки
Вчора, 18 вересня, у прокуратурі Закарпатської області відбулось розширене засідання колегії. Йшлося про стан додержання законодавства у сфері охорони та раціонального використання лісових ресурсів...

Вчора, 18 вересня, у прокуратурі Закарпатської області відбулось розширене засідання колегії. Йшлося про стан додержання законодавства у сфері охорони та раціонального використання лісових ресурсів та прокурорського нагляду з цих питань. У заході взяли участь заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Михайло Попович, голова УМВС в Закарпатській області Василь Варцаба та керівники Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» і Державної екологічної інспекції в області.

ВІДЕО ДНЯ

Прокурор Закарпатської області Володимир Корбань зазначив, що наша область одна з найлісистіших в Україні - більше половини території Закарпаття вкрито деревами, тому питання охорони та раціонального використання лісів на особливому контролі в прокуратурі.

Зокрема, Володимир Вікторович навів кілька цифр: з початку року за наслідками проведених перевірок розпочато 15 кримінальних проваджень де збитки складають понад 9 млн. грн., вже скеровано до суду 4 кримінальні провадження, з них 3 з обвинувальними актами. За втручання органів прокуратури до відповідальності вже притягнуто 453 посадових осіб органів державного контролю, що складає 100% з числа притягнутих, до бюджету відшкодовано понад 182 тис. грн., до судів подано позовні заяви про стягнення майже 2 млн. грн. шкоди, заподіяної лісопорушеннями.

Реклама

«Та ці показники і статистика мене мало цікавлять» – наголосив прокурор області. «Я хочу почути у присутніх, як ми будемо вирішувати питання незаконних самовільних рубок і взагалі, як можна було допустити щоб на території одного з державних підприємств було вчинено самовільних рубок на суму майже 9 млн. грн.?» Постає логічне питання: «Що робить лісова охорона?».

«Самовільно вирубуються тисячі кубічних метрів деревини і це очевидно вчиняється протягом тривалого часу, із застосуванням значних технічних засобів, що неможливо не помітити» - зауважив прокурор. «Проте, ревізії лісової охорони держлісгоспів та лісогосподарських агропромислових господарств чомусь тільки констатують факт вирубки, а не присікають їх» -наголосив він. «В області захист лісових ресурсів забезпечує 27 державних лісогосподарських підприємств і установ з чисельністю працівників державної лісової охорони понад тисячу осіб. Крім цього, охорону лісів здійснює орган державного контролю – Державна екологічна інспекція».

Реклама

Після цих слів прокурора області, пояснення надавали начальники Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Фізик, державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» Віталій Смолін, Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Сергій Рішко та інші. Вони запевнили, що контроль за додержанням законодавства про охорону та раціональне використання лісових ресурсів буде посилено, а виявлені порушення і зауваження - виправлено.

Незаконним порубкам, за словами заступника прокурора області Віталія Романа, сприяє і функціонування лісопильних і деревообробних цехів, які нерідко переробляють і незаконно заготовлені лісоматеріали та забруднюють довкілля промисловими відходами.

«Водночас, - як зазначив Віталій Іванович, - Державною інспекцією з охорони навколишнього природного середовища області упродовж року жодного разу не піднімалось питання про зупинку незаконної діяльності деревообробних цехів, які продовжують свою господарську діяльність без дозволів на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря та інших дозвільних документів. А це є ще одним чинником такого стану справ».

Реклама

Потребує активізації і робота правоохоронних органів та їх спецпідрозділів (МВС) щодо протидії злочинності в сфері охорони лісових ресурсів, передусім з виявлення, розкриття і розслідування злочинів, вчинених організованими злочинними групами та корумпованими зв’язками.

Наостанок, прокурор області резюмував: «Нагальним є запровадження нових підходів до вирішення проблем і вжиття комплексних заходів з метою узгодження діяльності правоохоронних та контролюючих органів. Тому, вимагаю принципового реагування на порушення законодавства про лісокористування та відшкодування шкоди, завданої довкіллю, що є основним нашим завданням».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно