Дитяча смерть на Говерлі сталася на очах у батьків (ВІДЕО)
Трагічно закінчився відпочинок туристів із Тернопільщини в Карпатах. Дві родини з дітьми піднялися на Говерлу і в них влучила блискавка, йдеться в сюжеті ТСН.
ВІДЕО ДНЯЛюди кажуть, що піднімалися на гору в гожу днину.
"Коли ще метрів 20 до вершка, тоді почало крапіти. До того була погода нормальна", - розповів батько загиблої дитини Володимир Завійський.
РекламаНа вершину Говерли їх вибралося 7-ро: 4 дорослих та 3 дітей. Коли почало дощити, всі рушили донизу.
Подружжя Завійських ішло попереду, а відразу за батьками – молодший син Владислав.
РекламаБлискавка вдарила лише раз, але влучила прямісінько в 12-річну дитину. Дорослих відкинуло, вони відбулися шоком і травмами.
Коли батьки оговталися після удару, то почали самотужки надавати першу медичну допомогу синові.
"Ми робили штучне дихання, він випльовував легені такі згорені", - каже мати загиблої дитини Любов Завійська.
РекламаУ хлопчика були спалені всі внутрішні органи. Від одягу йшов дим. Взуття на ногах спопеліло.
Карета "швидкої", яку батьки відразу викликали, приїхала до підніжжя Говерли аж через 2,5 години.
"Малого оглянули, дали йому першу допомогу. Але то вже не було кому давати ту допомогу", - розповів батько хлопчика.
Від пошукового пункту до місця трагедії, кажуть рятувальники, 40 км. Але через бездоріжжя справді добиралися майже 2 години.
"В той момент була інформація, що дитина знаходиться в непритомному стані і була координація дій, щоб спускали дитину до підніжжя Говерли на перемичку з Петросом, куди може доїхати "швидка". На превеликий жаль, лікарі констатували смерть", - пояснив керівник гірської пошуково-рятувальної частини ГУМНС в Закарпатті Віктор Опаленик.
Трагедії можна було б уникнути, припускають рятувальники, аби тільки не потяг туристів до самостійних походів у гори. Навіть невеликі висоти бажано долати з досвідченими інструкторами, радять експерти.
Це підтверджує інша група туристів, яких у той самий день злива застала на підході до наметового містечка. Кажуть, найперше вимкнули телефони і позбулися всіх металевих предметів.
Реклама"Бажано під час грози взагалі не знаходитися на відкритій місцевості. Не знаходитися, де є окремі дерева. Це небезпечно, бо окрема людина чи дерево ніби притягує цю блискавку", - пояснив керівник групи з Ужгорода Олександр Дзембас.
Щороку на Говерлі від удару блискавки гине кілька людей. Це переважно місцеві або туристи, хто самостійно підіймається в гори.
Світлана Павук