Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 12 300+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 19 700+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • На Рахівщині горяни здобули перемогу – фірма, яка провадила геологічні розробки, вивозить обладнання

На Рахівщині горяни здобули перемогу – фірма, яка провадила геологічні розробки, вивозить обладнання

На Рахівщині горяни здобули перемогу – фірма, яка провадила геологічні розробки, вивозить обладнання
Під тиском понад півтисячної громади Рахівщини бізнесмени з фірми «Марморош» розпочали вивозити обладнання з урочища «Рударня», де напередодні, попри протести людей, провадили геологорозвідувальні...

Під тиском понад півтисячної громади Рахівщини бізнесмени з фірми «Марморош» розпочали вивозити обладнання з урочища «Рударня», де напередодні, попри протести людей, провадили геологорозвідувальні роботи, аби надалі розпочати екологічно небезпечний видобуток поліметалевих руд. На разі вже демонтовано генератор та розпочато демонтаж бурової установки, яку невдовзі мають вивезти за терени гуцульського краю. Про це 13 серпня 2013 року повідомив голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Куцин, який перебуває на місці подій.

Станом на 17:30 13 серпня в урочищі «Рударня» перебуває більше ніж півтисячі горян. Основна частина з них – мешканці села Косівська Поляна та міста Рахів, також присутні мешканці Великого Бичкова, Ясіня, Кобилецької Поляни – по суті представники майже половини населених пунктів району вимагають від горе-бізнесменів із «Марморошу» забратися геть. Також прибули підтримати пікетувальників народні депутати України від ВО «Свобода» Валерій Черняков (уповноважений націоналістичного об’єднання на Закарпатті) та Павло Кириленко.

«Представники підприємства «Марморош» разом із правоохоронцями вважали, що їм вдасться «забалакати» людей і уникнути вивезення обладнання. Проте після того, як вони побачили настрої людей, зрозуміли, що иншого шляху, як забратися звідси – немає. Вочевидь, попередження горян, що після 17:00 вони готові розпочати демонтаж обладнання власними силами, спрацювало. Тому, власне, і було викликано транспорт та розпочато вивезення техніки самими представниками «Марморошу». На разі вже демонтували генератор і розпочали витягувати на дорогу бурову установку для подальшого її транспортування», – повідомив Олег Куцин. Націоналіст також додав, що за їхньою інформацією, з самого ранку у Рахові біля міської загальноосвітньої школи №2 перебувало близько сотні бійців спецпідрозділу «Беркут», яких ближче до обіду зібрали в автобуси. Як припускає свободівець, вони готові були «зачистити» місце, де протестувала громада. «Вочевидь, спецпризначенцям дали «відбій». Адже близько сотні беркутівців не змогли би нічого вдіяти із півтисячною громадою, якій нема куди відступати. Слід зазначити, що радикальний настрій краян не зник із демонтажем обладнання. Навіть зараз люди наголошують, що не припинять протест, аж допоки не побачать в урочищі порожнє місце, – наголосив свободівець.

Нагадаємо, що з ранку 13 серпня 2013 року на Закарпатті громада Косівської Поляни відкинула будь-які спроби керівництва фірми «Марморош» «забалакати» проблему, пов'язану з видобутком поліметалевих руд на Рахівщині.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно