На Закарпатті популяризують мілітарний туризм
Адже саме тут проходять шість великих оборонних ліній різних часів і різних країн. Відтак, пам’ятні місця відновлюють ентузіасти. Бункери – доти - котрі відіграли важливу роль у війнах ХХ століття, стають об’єктами для відвідин туристами.
ВІДЕО ДНЯПро це повідомили журналісти програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.
Лінія Арпада – унікальна оборонна система, що пролягла Карпатами, - розтягнулася майже на 600 кілометрів. Вона не була суцільною - складалася з окремих вузлів оборони. Головні її елементи - бункери в горах – тепер екскурсійні об’єкти. А у селі Колочава Верховинського району навіть відкрили музей «Лінія Арпада». Експонати до нього приносять самі люди, які знаходять зброю і амуніцію (сукупність речей, крім одягу і зброї, що становлять спорядження військовослужбовця, а також військове спорядження коня) в закинутих бункерах чи лісах.
Реклама«Такі бункери у народі називають дотами і дзотами, - розповідає екскурсовод Юрій Радівілов. - Їх було на території Колочави 34, з них 4 вдалося відновити».
А у селі Верхня Грабівниця Воловецького району на цій же Лінії Арпада знаходиться гігантський бункер - півтора кілометри завдовжки, і більшість приміщень - на глибині у 55 метрів. Він слугував військовою базою – із командним пунктом, шпиталем, казармою.
РекламаНині для зацікавлених у мілітарному туризмі на Закарпатті відкрито вже кілька об’єктів і маршрутів – переважно в горах.