В Ужгороді танцювали словацькі народні танці
Хореографічне мистецтво об’єднує словаків нашого краю та Словаччини. Ці культурні взаємозв’язки вже існують не одне десятиліття. З цією метою на початку грудня у наш край завітав поважний гість зі Словаччини – молодий талановитий хореограф і педагог Славомір Ондейко з міста Кошиці. Його творча діяльність багатогранна. Він як керівник, і співзасновник колективів «Ганічка» та «Горна», записує та колекціонує музичний фольклор, нині - активно сприяє функціонуванню успішних колективів у різних країнах, де компактно проживають словаки. Цього разу хореограф приїхав у село Тур’я-Ремети, що на Перечинщині, щоб провести там майстер-клас словацького народного танцю.
ВІДЕО ДНЯВ майстер-класі взяли участь провідні танцівники області – зразковий дитячий ансамбль танцю «Турянська долина» (худ. керівник – заслужений працівник культури України Іван Пастеляк), студенти-хореографи Ужгородського коледжу культури і мистецтв (директор Наталія Шетеля) та інші. Найменшими були вихованці дитячого танцювального колективу «Зефірчик» ЦДТР з Ужгороду, керівник Тетяна Ардельянова.
Програмою 2-х денного майстер-класу було заплановано словацький народний танець «Чардаш з Парховане». Цей хореографічний твір грунтується на фольклорній основі і записаний у Земплінському краї ще в минулому столітті. Нині танець популярний серед словацького народу і вивчають його в словацьких школах.
РекламаМайстер-клас включав навчально-тренувальну та постановочну роботу в залі. Новий хореографічний твір допомагав розучувати музичний керівник «Турянської долини» Мирон Роля.
Організатор майстер-класу з народного танцю – голова Закарпатського обласного осередку НСХ України, зав. хореографічним відділом Ужгородського коледжу культури і мистецтв, заслужений працівник культури України Іван Пастеляк. Культурно-мистецька акція відбулась за підтримки управління культури Закарпатської облдержадміністрації (начальник – заслужений працівник культури України Юрій Глеба).
РекламаМайстер-клас розширив творчий кругозір всіх учасників, допоміг зав’язати та укріпити зв’язки як на рівні хореографів, так і виконавців.