Як можна заспокоїти нерви?
Уникайте надмірного робочого навантаження. Ви повинні постаратися збалансувати час між роботою і сім'єю. Перепрацьовуючись, ви можете отримати серйозні проблеми із здоров'ям, а відсутність особистого часу може привести до погіршення стосунків в сім'ї, включаючи стреси і депресії.
ВІДЕО ДНЯ1. Зробіть 10-хвилинну прогулянку. Це допоможе тілу розслабитися і скинути напругу, що веде до тривоги.
2. Послухайте релаксаційну або хоч би звичайну музику, яка вам подобається. Це допоможе вам відвернутися від роздумів про стресорів.
Реклама3. Зупиніть нав'язливі думки. Ще краще буде інтенсивно попрацювати на природі.
4. Перестаньте говорити про ваше минуле. Якщо у вас це так просто не виходить, звернетеся за допомогою до фахівця. Незабаром знову спробуйте не відставати від життя, живіть теперішнім і забудьте минуле.
Реклама5. Дихаєте повільно. Так ви зможете частково зняти напругу, яку відчуваєте.
6. Порахуйте до десяти. Ця техніка допоможе вам підтримати концентрацію і уникнути необдуманих слів і вчинків, про які згодом ви б пошкодували.
7. Використовуйте позитивні афірмації. Підбадьорююча розмова з самим собою – корисний прийом, який ви можете використовувати у будь-який час, щоб уникнути нервового зриву або втрати контролю над відчуттями і емоціями.
Реклама8. Бережіть себе! Не варто докоряти і лаяти самого себе – це тільки посилить стрес.
9. Поспіть або хоч би трохи подрімайте. Відпочинок дуже важливий для турботи про ваше тіло. Коли ви втомлюєтеся, ви стаєте дратівливими і нервовими, що може привести до проблем із здоров'ям.
10. Поговоріть з другом сім'ї. Поділившись своїми стражданнями з людиною, якій ви довіряєте, ви зможете зменшити напругу і навіть знайти вихід з ситуації, що склалася.
11. Уникайте кофеїну – це сильний стимулятор, він може привести до підвищеної напруги.
12. Спробуйте масаж. Це позитивно відіб'ється на м'язовому тонусі. Ваші м'язи можуть бути напружені, що веде до стресу.
13. Управління часом (тайм-менеджмент). Ставте пріоритети і використовуйте час мудро. Виконуйте справи в порядку їх значущості.
14. Не поспішаєте. Це погана звичка, яка може привести до проблем в майбутньому. Це також і непотрібний стресор, який можна уникнути.
Реклама15. Уникайте надмірного робочого навантаження. Ви повинні постаратися збалансувати час між роботою і сім'єю. Перепрацьовуючись, ви можете отримати серйозні проблеми із здоров'ям, а відсутність особистого часу може привести до погіршення стосунків в сім'ї, включаючи стреси і депресії.
16. Просіть допомогу. Може бути дуже корисно отримати допомогу або пораду від своїх домашніх або друзів у важкий для вас час.
17. Зробіть що-небудь веселе, дотепне. Гумор завжди допомагає в боротьбі із стресом і дуже корисний по життю в цілому.
18. Живіть сьогодні і плануйте на завтра. Не перенавантажуйте себе турботами і плануванням, які можуть почекати.
19. Ведіть щоденник. Залишаючи на папері ваші роздуми і відчуття, ви дозволяєте проблемам швидше покидати вас.
20. Смійтеся і посміхайтеся більше. Це відмінна релаксаційна практика, що дозволяє залишатися в хорошому настрої і зберігати позитивне відношення до того, що відбувається. Подивитеся смішне шоу, фільм або сходіть в розважальний клуб.
21. Орли не полюють на мух. Навчіться ігнорувати дрібні неприємності (наприклад, втрата грошей, забуті предмети, взаємодія з «складними» людьми і ін.). Якщо це не вартує вашого часу і це можна проігнорувати – проігноруйте це і не озирайтеся назад.
Реклама22. Приберіть в будинку. Упорядковування будинку – відмінний засіб для зняття стресу і підвищення відчуття комфорту.
23. Будьте оптимістичні! Перестаньте бути негативно настроєним – вам же самому з собою і взаємодіяти весь день, щодня.
24. Перестаньте прагнути бути ідеальним. Ніколи і ніщо не стане таким. Це тільки приводить до помилкових очікувань, ведучим до надмірних стресів в певних ситуаціях.
25. Перестаньте намагатися все контролювати. Навчіться розслаблятися і робити те, що ви можете. Непросто прийняти факт того, що щось ви контролювати можете, а щось – ні, але це дуже допомагає на сучасному світі, повному стресів. Це також відмінний приклад того, які ваші пріоритетні цілі.
Іван Білак