На Закарпатті виявили порушення санітарних норм при реалізації баштанної продукції
Неодноразово через засоби масової інформації лікарі-гігієністи повідомляли населення стосовно правил реалізації баштанної продукції, а також показників її безпеки, в першу чергу вмісту нітратів та залишкових кількостей пестицидів, які розраховуються у міліграмах на кілограм ваги.
ВІДЕО ДНЯКавуни та дині не просто сонячні ласощі, це корисні продукти харчування, як для дітей, так і дорослих.
Лабораторний контроль за якістю рослинної продукції при її надходженні на ринки є функцією лабораторій ветеринарної медицини. Санепідстанції здійснюють нагляд за умовами реалізації будь-яких харчових продуктів з відбором зразків для вибіркового контролю показників їх безпеки. З 1994 р. в державі діє Закон ″Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення″, яким закріплені права та обов’язки громадян, відповідальність посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби України, дисциплінарна, адміністративна відповідальність за порушення санітарного законодавства.
РекламаПротягом сезону, що минає, перевищення максимально допустимого рівню нітратів в баштанній продукції визначалося в одному зразку, що становить 0,3 % від загального обсягу вимірювань.
Протягом сезону реалізації кавунів та динь порушення санітарного законодавства реєструвалися у 5-ти випадках, по яких застосовувалися міри адміністративного впливу у вигляді штрафів, постанов на вилучення з реалізації баштанної продукції.
РекламаСезон баштанних закінчується, але торгівля ними триває. При покупці такого товару уважно слідкуйте за зовнішнім виглядом кавунів та динь. Наявність тріщин, інших пошкоджень не покращує їх якості, а навпаки може свідчити про мікробне забруднення, а також надходження у плоди солей важких металів, що відносяться до токсичних елементів.
Державна санітарно-епідеміологічна служба Закарпатської області