В Ужгородському замку на благодійному вечорі зібрали кошти на рояль для музичної школи
13 січня, на Старий новий рік, в Ужгородському замку відбувся благодійний вечір — на різдвяний концерт запросили небайдужих, аби зібрати кошти і допомогти ужгородській дитячій музичній школі ім. П.І. Чайковського придбати для навчання діток новий рояль.
ВІДЕО ДНЯОрганізатори акції, яких очолила голова РВ УСПП Маргарита Мощак, розповіли "Замку", що вже надійшло близько 40 тисяч гривень. Для рояля, який планували купити, цього замало. Вистачило б хіба на посередній інструмент китайського виробництва. Проте вихід таки знайшли — за словами Степана Ясниського на зібрані кошти можна буде капітально відремонтувати шкільний концертний рояль. Так оновили вже кілька інструментів для ужгородського музичного училища. «У Чернігові є чудові спеціалісти, які можуть вдихнути життя у наш старенький інструмент. Вони повністю замінять нутрощі роялю на оригінальні фірмові німецькі. Власне, старим залишиться тільки дерев'яний корпус. Це буде найкращий вихід — і зібраних коштів вистачить, і матимемо майже новий рояль”.
Директор ужгородської дитячої музичної школи зауважив, що така допомога меценатів дуже потрібна, адже закладу необхідний не тільки рояль. «Інші музичні інструменти теж уже давно відпрацювали свій вік, деякі з них учні хоснують ще з радянських часів. Проте й далі мусять на них займатися, адже альтернативи немає. А одна річ, коли це скрипка, якою користується персонально музикант, і геть інша – шкільний інструмент, який постійно переходить з одних дитячих рук в другі. До недавнього часу хоч якось рятували ситуацію запаси інструментів, які школа зробила ще за радянських часів. Але й вони потроху вичерпуються. Наприклад, наразі вдалося замінити лише кілька з усього набору інструментів для духового оркестру», – каже директор.
РекламаМаргарита Мощак дуже вдячна всім, хто в цей непростий час долучився до благодійної акції й таким чином підтримав кращу музичну школу області: «Те, що заклад не має можливості оновити інструменти, зовсім ненормально. Про що й говорити, якщо великі зарубіжні фірми, які займаються виготовленням музичних інструментів, майже не мають представництва в Україні, хоча чи не в усіх країнах СНД вони присутні. Зрозуміло, що вони відкривають бізнес там, де матимуть значні обсяги продажу. Невже за 20 років незалежності ми так і не зрозуміли, що культурні цінності не менш важливі, ніж хліб насущний і культуру потрібно на всіх рівнях всіляко підтримувати? Адже давно пересвідчилися, що таланти потрібно підтримувати, а нездари й самі проб'ються».
Лариса Романюк, ЗІА Простір