У Закарпатті може зникнути унікальний колодязь з солоною водою
У закарпатському селі Олександрівка селяни самі видобувають сіль. Її варять із ропи. Солоною водою наповнений єдиний колодязь посеред села. З півстоліття тому цей бізнес був чи не єдиним для селян ...
ВІДЕО ДНЯТепер же через безгосподарність унікальний колодязь може бути знищений.
Першими виявили соляну жилу в надрах Олександрівки чехи. На початку минулого століття Закарпаття було частиною їхньої держави. Тоді, щоб набрати з криниці ропи шикувалися черги. Люди виварювали сіль і продавали її. Так, як робив це прадід жительки села Марії Голяк. Вона розповідає, що в той час люди жили тільки з ропи, щоправда тепер не варимо, а тоді постійно брали і варили. По три, чотири дні тоді стояли в черзі.
РекламаТепер сіль з ропи Олександрівці і дійсно не виварюють. Використовують солону воду для закладки овочів. Також на ропі готують їжу домашнім тваринам. А шляховики взимку посипають ропою з колодязя дороги.
Пані Марія Голяк скаржиться, зараз воду з колодязя брати не можна. Щотижня випадають дощі. Прісна вода розмиває розсіл. Пару років тому селяни спробували самостійно відремонтувати колодязь. Тепер це потрібно зробити знову. Сільський голова Олександрівки говорить в бюджеті на відновлення унікального колодязя грошей не передбачено.
РекламаОсновна проблема - відсутність грошей. І все ж, голову місцевої ради не покидає надія, що унікальний колодязь все-таки вдасться зберегти і для нащадків.
Переклад: Надія Сідун
Віктор Злива