Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Територіальні громади Закарпаття запропонували своє бачення майбутніх об’єднань

Територіальні громади Закарпаття запропонували своє бачення майбутніх об’єднань

Територіальні громади Закарпаття запропонували своє бачення майбутніх об’єднань
Чергова нарада робочої групи з впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад області відбулася в облдержадміністрації 18 травня, за участі заступника голови ОДА Михайла Рівіса...

Чергова нарада робочої групи з впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад області відбулася в облдержадміністрації 18 травня, за участі заступника голови ОДА Михайла Рівіса та голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка, - інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

ВІДЕО ДНЯ

Нагадаємо, що на попередньому засіданні було прийнято рішення про запит пропозицій щодо об’єднання громад від робочих груп, утворених при райдержадміністраціях. Практично усі райдержадміністрації, зібравши робочі групи на місцях, надіслали свої пропозиції. Більше того - найбільш активні сільські громади самі приїхали до Ужгорода, аби запропонувати своє бачення нових об'єднань.

Однак чимало пропозицій, надісланих з районів, не відповідають вимогам Методики, затвердженої урядом, і не містять економічної мотивації.

Реклама

«За рішенням робочої групи, ми підготували пакет документів, який містить, окрім правової бази, методику з формування об'єднань, за якою слід було сформулювати свої пропозиції та перелік критеріїв, базових для створення спроможного об'єднання. Натомість отримали формальні відповіді, які не містять мотивації, логіки, а почасти - й просто не дають уявлення про те, хто і навколо якого центру прагне об'єднуватися», - констатує директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем'янчук.

«Для того, щоб підготувати аргументований перспективний план, з яким мати право вийти до сесії обласної ради, необхідна чітка і зрозуміла аргументація», - підкреслив голова обласної ради. Для цього, на думку Володимира Чубірка, необхідно терміново розробити таблицю показників, які відобразять фінансову спроможність потенційних об’єднань.

Реклама

Михайло Рівіс, у свою чергу, наголосив на готовності повного сприяння обласної влади у підготовці необхідних даних.

Таким чином, усі райдержадміністрації отримають таблиці, до яких мають внести фінансові показники, у відповідності до наданих ними пропозицій.

До кінця тижня експерти Офісу реформ проаналізують відповідність цих пропозицій вимогам методики.

Реклама

«Ми повинні йти двома шляхами: уважно аналізувати пропозиції громад і коригувати їх із тим, як відповідають вони вимогам створення спроможних територіальних громад», - підсумував Михайло Рівіс.

З узгодженими пропозиціями повинні бути ознайомлені сільські голови, наголошує Володимир Чубірко, ці, узгоджені пропозиції, мають лягти у перспективний план. Лише після такої процедури можна говорити із обласними депутатами, залучаючись їх підтримкою для голосування за цей план на сесії обласної ради.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно