Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

"Euronews" розповів про проблеми закарпатських угорців (ВІДЕО)

"Euronews" розповів про проблеми закарпатських угорців (ВІДЕО)
Від Ужгорода до Донецька – півтори тисячі кілометрів. Але на західних кордонах України добре відчувають те, що відбувається на східних. На Закарпатті живе понад 150 тис. етнічних угорців. Вони...

Від Ужгорода до Донецька – півтори тисячі кілометрів. Але на західних кордонах України добре відчувають те, що відбувається на східних.

ВІДЕО ДНЯ

На Закарпатті живе понад 150 тис. етнічних угорців. Вони подекуди взагалі не говорять українською. Назви міст та селищ дублюють двома мовами.

І хоча на відміну від сходу тут спокійно, люди кажуть, що живуть вони в Україні, а отже й проблеми в них – ті самі, що й в інших.

Реклама

Економісти кажуть: “Так само, як і скрізь в Україні, Закарпаття відчуває наслідки війни, адже вся країна у війні. Роздрібна торгівля впала на чверть цього року…Ситуація тут, звичайно, не така погана, як на сході, де тривають бої, але люди відчувають її в повсякденному житті.”

Життя в Ужгороді видається спокійним, каже кореспондент будапештського офісу Euronews Беатріс Ашбот:

Реклама

“Закарпаття ніколи не було найбагатшим регіоном України. Війна тільки погіршила становище тут. Люди зароблять в середньому 120 євро на місяць. Закордонні інвестори та туристи сюди не поспішають, навіть якщо війна дуже далеко звідси.”

Власниця гостьового будинку каже: “Відколи почалася війна, туризм змінився. Приміром, угорці сюди не їдуть. Кілька груп було лише минулого року. Українці приїздять постійно, щовихідних.”

Мер селища Геча: “Ми отримуємо допомогу з Угорщини в рамках спеціальної програми. По-перше, є державні кошти, уряд Угорщини запустив програму соціальної допомоги для дітей та вчителів. Ми отримуємо гроші, які можна використати на те, що треба.”

Реклама

Угорські українці відчувають те саме, що й люди в інших регіонах країни – зростання вартості життя. За останніми даними державної служби статистики, річна інфляція сягає 60%. При цьому Національний банк оцінює падіння ВВП України в 15% на початку року.

Детальніше - у відеосюжеті "Euronews" українською та угорсюкою мовами.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно