Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські обранці виділили 43 мільйонів гривень на допомогу учасникам АТО

Закарпатські обранці виділили 43 мільйонів гривень на допомогу учасникам АТО

Закарпатські обранці виділили 43 мільйонів гривень на допомогу учасникам АТО
Депутатським корпусом затверджено комплексну програму на 2015–2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування...

Депутатським корпусом затверджено комплексну програму на 2015–2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, вшанування пам’яті загиблих. Програма – це комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою фінансової, соціальної, психологічної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем, вшанування пам’яті загиблих героїв.

ВІДЕО ДНЯ

Програма на сьогодні є надзвичайно актуальною та потребує залучення фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів. У рамках програми заплановано надавати одноразову грошову допомогу учасникам антитерористичної операції, пораненим, травмованим (або одному з членів їх сімей), сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції; додаткові пільги, крім передбачених законодавством. Також передбачено надання учасникам АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей загиблих учасників АТО, комплексних медичних, психологічних та соціальних послуг; забезпечувати потреби у медичному обслуговуванні та підтримання рівня здоров’я учасників АТО, у тому числі шляхом залучення обласних лікувально-санаторних закладів, денних стаціонарів, - інформує прес-служба Закарпатської облради.

На момент розроблення програми в Закарпатській області нараховувалося 63 загиблих учасників АТО, понад 200 поранених. Члени сімей загиблих та члени сімей інвалідів потребують фінансової допомоги, деякі з них – поліпшення житлових умов, а також психологічної підтримки.

Реклама

Програмою передбачено утворити інформаційно-консультативний центр для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, членам сімей загиблих учасників АТО, надання їм відповідних послуг за принципом „єдиного вікна”, а також соціальних та медичних послуг із виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців і запровадження роботи телефонної „гарячої лінії».

При обласних лікувальних закладах будуть створені пункти надання психологічної допомоги сім’ям загиблих та учасникам АТО.

Реклама

Також буде створено робочі групи для вирішення проблемних питань учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО, які проживають на території району, міста (із залученням спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, територіальних управлінь (відділів) центральних органів виконавчої влади, військкоматів, представників громадських організацій, волонтерів, благодійників тощо.

Депутатам різних рівнів,благодійників та меценатів пропонуватимуть взяти шефство над кожною сім’єю загиблого учасника АТО.

І цього року, згідно програми влада надаватиме одноразову матеріальну допомогу учасникам антитерористичної операції, пораненим, травмованим (або одному з членів їх сімей), сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції.

Реклама

Діти загиблих та поранених учасників АТО, які втратили працездатність будуть забезпечені безкоштовним оздоровленням та відпочинком. Учнів 1–11 класів дітей загиблих учасників АТО забезпечуватимуть безкоштовним харчуванням. Ця ж категорія дітей харчуватиметься безкоштовно і в дитсадках. Студенти, чий батько загинув зоні АТО матиме право на безкоштовне навчання у вищих навчальних закладах – вартість навчання компенсуватимуть з обласного бюджету.

Програмою передбачено забезпечення позачергового санаторно-курортного лікування учасників АТО, а також відшкодування за самостійне санаторно-курортне лікування цієї категорії громадян.

Пропонується на території населених пунктів області встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок загиблим в АТО українським військовослужбовцям.

На реалізацію програми протягом трьох років необхідно більше 43 мільйонів.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно