На Закарпатті рівень народжуваності продовжує зростати
Діти – наше демографічне майбутнє. Становище дітей у країні визначає ії соціально-економічне і демографічне майбутнє. Тому одним із найважливіших завдань держави є сприяння розвитку молодого покоління, задоволення його потреб і виконання обов’язків.
ВІДЕО ДНЯСоціально-економічна нестабільність негативно вплинула на демографічну ситуацію в області. І насамперед, це стосується молодого покоління – однієї із найменш захищених груп населення.
В області майже одну п’яту, або 239222 особи, становлять діти віком до 15 років, їх чисельність порівняно з 2013 роком збільшилася на 1,2 тис. Зростання народжуваності за останні роки спостерігається завдяки тому, що у дітородний вік почали вступати більш чисельні когорти жінок.
РекламаПитома вага жінок репродуктивного віку (15–49 років) в загальній їх чисельності поступово зростає. Аналіз народжуваності за віком матері засвідчує, що серед жінок, які перебувають у шлюбі, так і в тих, які не перебувають у ньому, найбільша частка народжених дітей припадає на вік жінки 20-24 роки, - стверджує начальник відділу статистики населення Геча В.Б.
Порівняно з 2013 роком кількість народжених в цілому зменшилася на 114 осіб або на 0,6%. Показник загальної народжуваності є одним з найвищих серед регіонів країни. Більший від середньо обласного показника він у Виноградівському, Перечинському, Рахівському та Іршавському районах, найнижчий – містах Ужгород, Мукачево, Чоп та у Берегівському районі.
РекламаКількість померлих дітей у віці до 1 року порівняно з 2013 роком зменшилася на 27 осіб або на 13,8%. Найбільше дітей зазначеної вікової групи померло у Свалявському, Рахівському, Тячівському та Виноградівському районах.
Формування високих життєвих стандартів, зміна соціального статусу жінки, зростання рівня ії освіти, внутрішньодержавні процеси – це складові, що характерізують умови прийняття рішень відносно народження дітей.