Життя   • 19 червня 2015 року, 22:581253

Закарпаттям активно цікавляться туристи з Європи

Закарпаттям активно цікавляться туристи з Європи

Закарпаття у плані відпочинку стає цікавим як самим мешканцям краю, так і мандрівникам із Європи. Такий лейтмотив сьогоднішньої тематичної зустрічі у прес-центрі “Панорама”, на яку завітали керівник туристичної агенції "Глобус" Вікторія Дрогобецька та директор туристичного оператора "Екскурсія" Світлана Чернова.

Серед питань, обговорених на прес-конференції, було і питання популярності Закарпаття серед вітчизняних та закордонних туристів.

Пані Світлана Чернова зазначила, що військові дії на Сході України та окупація Росією Кримського півострова вплинули на туризм у краї. Так, протягом останніх півтора року Закарпаття стало чи не основним центром туризму в Україні, адже збільшився потік туристів на територію області. “Сюди активно приїжджають туристи з усієї України. Найчастіше наш край відвідують жителі сусідніх областей (Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської), а також мешканці Києва та Київської області”, - зазначив фахівець з туризму.

Відповідну тенденцію підтвердила і Вікторія Дрогобецька, яка відмітила зростання рівня зацікавленості мешканцями інших регіонів країни відпочинком у Закарпатті.

«Що ж до закордонних туристів, не враховуючи активних угорців, чехів та словаків, для яких наш край є майже рідною домівкою, то Закарпаття також відвідують італійці, німці, поляки та ізраїльтяни. Для закордонних гостей відпочинок у нашому краї є досить дешевим.

Іноземці активно цікавляться замками Закарпаття, горами та кухнею краю. Слід відмітити, що закордонні туристи відвідують найзахіднішу область України не лише під час добре знаних місцевих фестивалів, але й у міжсезоння. І що найважливіше, частіше туристи стали замовляти індивідуальні тури, а не групові. Хоча інколи заради економії влаштовують як збірні тури, так і збірні екскурсії. Так, до прикладу, поїздка на Синевир на легковому автомобілі коштує 1600 гривень. Однак, якщо Ви або Ваш закордонний турист приєднається до групи, то ціна може впасти до 200 гривень”, - зазначає Світлана Чернова.

Також було відмічено, що на Закарпаття туристи приїжджають здебільшого зі своїми екскурсійними гідами.

Щодо відпочинку самих закарпатців, то вони стали активніше цікавитись рідним краєм. “Якщо ще два роки тому не кожен мешканець області знав чи не охоче відповідав про озеро Синевир чи про Долину нарцисів, то зараз краяни, використовуючи власні почуття локального патріотизму, все активніше цікавляться туристичними перлинами регіону. Це справді позитивне явище. Це дуже важливо, оскільки якщо ми не любитимемо свій край і самих себе, то ніхто не любитиме нас і наше Закарпаття”, - емоційно стверджує Світлана Чернова.

Враховуючи розвиток європейського туризму, а також інфраструктуру, представникам місцевої влади варто задуматись над тим, як привабити ще більше туристів із Європи до себе. Адже, за словами Вікторії Дрогобецької та Світлани Чернової, у туристичної сфери є чимало проблем, які перешкоджають розвитку закарпатського туризму. “Найперше, це відсутність або погана якість доріг. До перлин Карпат - озера Синевир, до середньовічних дерев’яних церков, які є спадщиною української культури, до букових пралісів, важко добратись, якісних доріг практично нема. Ось, до прикладу, гора Кременець, яка знаходиться на стику трьох держав. Щоб до неї дістатись, доводиться пішки долати півтора кілометри. Людям похилого віку важко навіть такий шлях подолати. Тому треба брати приклад з інших країн, де для таких категорій людей зроблені дороги з міні-карами. Піднятись на вершину у такий спосіб і помилуватись мальовничими краєвидами є значно легше і приємніше.

Сільські дороги взагалі в плачевному стані. І знову ж таки, якби села, у яких є туристичний потенціал, були з’єднані якісними дорогами з районними центрами Закарпаття, то турист одразу б завітав і в карпатську глибинку. І, повірте, знаючи подібний європейський досвід, це би підняло рівень сільського туризму, що у свою чергу, допомогло б малим населеним пунктам самостійно розвиватись. Тому і місцевій, і державній владі потрібно задуматись над цим питанням”, - йдеться у розповіді Світлани Чернової.

Вікторія Дрогобецька у свою чергу зазначила, що Закарпаття може заробити на туристах з усього світу чималі кошти. “Однією з основних проблем є те, що у порівнянні з нами, українськими туристами, європейський мандрівник не сплачує ні за консульський збір, ні за вхід в країну, ні за місцевих гідів, які можуть краще розповісти про Закарпаття, ніж іноземні екскурсоводи. Тому складається враження, що український турист найбагатший у світі”, - жартома каже директор турагенства “Глобус”.

Загалом, Закарпаття зберігає позитивну тенденцію у розвитку туризму, і, зокрема, відвідуваності як серед внутрішніх, так і закордонних мандрівників, адже, за словами гостей прес-центру, чимало цікавих фестивалів проводяться у нашому краї. І це не кажучи про велику кількість пам’яток розміщених саме у найзахіднішій області України. І тому таке поєднання архітектури, нестандартного менталітету, культури, специфічної кухні, літнього відпочинку в термальних басейнах та зимового в Карпатських горах приваблює туристів до нас.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів