Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпатті зросла кількість пожеж на підприємствах краю

На Закарпатті зросла кількість пожеж на підприємствах краю
ВІДЕО ДНЯ

У 2015 році на території Закарпаття на 36% зросла кількість пожеж на підприємствах різних форм власності порівняно з аналогічним періодом минулого року. Якщо станом на 11 серпня 2014-го виникло 49 подібних загорань, то цьогоріч ця цифра становить уже 67 випадків.

Оскільки в Україні діє заборона на перевірки органами державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки таких об’єктів, власники підприємств на свій розсуд дотримуються правил протипожежної безпеки. З одного боку, мораторій приніс користь, зменшивши адміністративний тиск на суб’єкти господарської діяльності. Але з іншого, чимало підприємців проявили недобросовісність у справі запобігання пожежам. Через це й виникають масштабні загорання, які завдають чималих збитків самим бізнесменам, – зазначають в Управлінні ДСНС України в Закарпатській області.

Реклама

Яскравим прикладом є нещодавня пожежа на одному з деревообробних підприємств Рахівського району. Загорання виникло ввечері 6 серпня в смт Ясіня. До місця пожежі оперативно прибули бійці ДПРП смт Ясіня та ДПРЧ-3 м. Рахів.

Враховуючи складність ситуації, задіяли також місцеву пожежну команду с. Видричка та добровільну пожежну дружину Карпатського біосферного заповідника. Усього в гасінні вогню брали участь 6 пожежних автомобілів та 1 автоцистерна для підвозу води.

Реклама

Утім ліквідацію загорання суттєво гальмувала відсутність пожежних водоймищ або гідрантів на об’єкті. Відтак бійцям ДСНС довелося прокладати магістральну лінію з пожежних рукавів і за допомогою двох автоцистерн качати воду з річки, яка знаходиться за 400 метрів від осередку пожежі. Через це час було втрачено і вогняна стихія встигла знищити сушильну камеру для деревини та столярний цех.

Крім цього, великою проблемою для закарпатських вогнеборців стали часті пожежі на території колишнього деревообробного підприємства ТОВ «Коімекс», що знаходиться на вул. Пряшівській у Мукачеві та займає площу близько 5 гектарів.

Із початку цього року тут сталося 12 пожеж. У червні власник зняв охорону цього об’єкта, що спричинило вільний доступ людей на територію підприємства та як наслідок – численні пожежі. Через відсутність на об’єкті джерел протипожежного водопостачання до ліквідації загорань довелося залучати пожежний потяг станції Мукачево та автоцистерну для підвозу води добровільної церковної пожежної команди с. Дерцен.

Реклама

Загалом пожежі на ТОВ «Коімекс» завдали збитків пожежно-рятувальним підрозділам на суму близько 400 тисяч гривень. Листи направлені рятувальниками в усі можливі державні органи, у тому числі органи місцевої влади, на жаль, результату не дали.

Разом із тим, цього року Управління ДСНС України у Закарпатській області отримало дозвіл від Кабінету Міністрів на проведення перевірок об’єктів підвищеної небезпеки (таких, де у великій кількості застосовуються займисті гази, горючі рідини, вибухові речовини, речовини-окисники, високотоксичні й токсичні речовини тощо).

Протягом квітня-червня 2015-го представники УДСНС здійснили 214 перевірок, проаналізувавши стан дотримання правил пожежної безпеки на всіх перерахованих підприємствах. Варто зазначити, що цьогоріч в області на об’єктах підвищеної небезпеки не трапилося жодної пожежі.

Аби запобігти виникненню пожеж і підготувати персонал підприємств до дій у випадку надзвичайної ситуації, в області регулярно проводяться інструктажі керівного складу установ і пожежні навчання на об’єктах. Цього року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності функціональне навчання, яке включає теоретичні питання й деякі практичні аспекти, пройшли близько півтори тисячі осіб.

Водночас із початку 2015-го у краї організували 315 спеціальних пожежно-тактичних навчань на об’єктах.

Окрім проведення навчань, Управління ДСНС України у Закарпатській області закликає представників підприємств, установ та організацій всіх форм власності неухильно дотримуватися вимог пожежної безпеки на об’єктах, незважаючи на дію мораторію на перевірки. 

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно