Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Ужгороді відбулися серпневі збори освітян Закарпаття

В Ужгороді відбулися серпневі збори освітян Закарпаття
ВІДЕО ДНЯ

За доброю, усталеною традицією, напередодні навчального року в Ужгороді зазвичай відбуваються головні збори освітян нашого краю, що підбивають підсумки розвитку в області дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти за минулий навчальний рік та визначають першочергові, назрілі завдання наступного освітянського періоду. Участь в заході взяли голова обласної ради Володимир Чубірко та заступник голови-керівник апарату ОДА Олександр Петік.

Відкриваючи засідання колегії директор департаменту освіти і науки ОДА Михайло Мотильчак, зокрема, зазначив, що в освітній галузі проводиться активна робота із покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, створення належних умов для здобуття якісної освіти. Зокрема, у 2015 році з метою покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів, створення належних умов для здобуття якісної освіти з обласного бюджету рішенням сесії обласної ради було додатково виділено районам та містам області субвенцію у розмірі 79,6 млн грн, що дало можливість здійснити капітальні ремонти, будівництво міні-котелень на твердому паливі, організувати заміну вікон і дверей у 153 загальноосвітніх навчальних закладах та 67 дошкільних навчальних закладах, - зазначили у прес-службі Закарпатської облради.

Реклама

Крім того, в області діють спільні інвестиційні проекти в рамках програми співробітництва Закарпатської області України та Краю Височина Чеської Республіки на 2015 рік. У зазначені проекти увійшли 22 навчальні заклади Для реалізації цього проекту передбачено кошти у сумі 13,52 млн гривень. З метою створення належних умов навчання для вихованців дошкільних навчальних закладів області, які введено в експлуатацію після капітального ремонту та реконструкції, за рахунок коштів обласного бюджету закуплено у 2014 році році м’який та твердий інвентар на суму 563,3 тис. гривень.

У своєму виступі голова обласної ради Володимир Чубірко констатував, що в області функціонують 7 регіональних освітянських програм. У 2015 році на їх реалізацію з обласного бюджету передбачено 7,87 млн гривень.

Реклама

У минулому 2014/2015 навчальному році на виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки оснащено 17 шкіл навчальними комп’ютерними комплексами.

Здійснено закупівлю 300 комплектів парт (по 15 парт в одному комплекті) для першокласників на суму 3 млн гривень. Це дало можливість створити належні умови для навчання 9 тисяч першокласників області.

Крім того, здійснювалися певні заходи щодо забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання. Зокрема, забезпечено 23 навчальні заклади комплектом інтерактивних комплексів на суму 895,6 тис.грн. Також забезпечено загальноосвітні заклади області 50 лабораторно-програмними комплексами для кабінетів фізики, хімії, біології. Для зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів області на реалізацію Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки у 2015 році були передбачені кошти з обласного бюджету для придбання шкільних меблів у сумі 3 млн грн та комп’ютерних комплексів – 1,9 млн грн. До початку 2015/2016 навчального року придбано 150 комплектів парт (по 15 парт в одному комплекті), що дасть можливість створити належні умови для навчання 4500 першокласників області та 11 навчальних комп’ютерних класів.

Реклама

На завершення роботи колегії відбулося урочисте нагородження учнів, які стали переможцями учнівських олімпіад, конкурсів фахової майстерності, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. У 2014/2015 навчальному роках переможцями ІV етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад стали 34 20 у минулому) учні, із яких дипломами І ступеня нагороджено – 9, ІІ ступеня – 9 та 16 – ІІІ ступеня.

Нововведенням цього року стало проведення ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із румунської мови і література та угорської мови і літератур. Зокрема, олімпіаду з угорської мови було проведено на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Щодо перемог у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, то їх кількість у цьому році зменшилася до 13 проти 19 у минулому році.

У 2015 році встановлюються грошові винагороди переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України: за І місце – 4 тис. грн, за II місце – 3 тис. грн, за III місце – 2 тис. грн.

У досягненні цієї мети вагому роль відіграють педагогічні працівники, які навчають і займаються підготовкою учасників та переможців олімпіад, конкурсів фахової майстерності. Учителі, які навчали переможців IV етапу Всеукраїнських олімпіад у загальноосвітніх навчальних закладах та ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності у професійно-технічних навчальних закладах у поточному навчальному році, відзначаються грошовими преміями. У 2015 році встановлюються грошові премії педагогам: за І місце – 8 тис. грн, за II місце – 6 тис. грн, за III місце – 4 тис. грн.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно