Можливість виборів міського голови Ужгорода у два тури опинилась на межі, - ОПОРА
У найменшому обласному центрі України - Ужгороді, станом на початок вересня зареєстровано 92 486 людей з правом голосу, які мають виборчу адресу. Загалом у Реєстрі є 95 973 виборці, але із них 3 487 не мають виборчої адреси. Це ті люди, які знялися із реєстрації за постійним місцем проживання і не зареєструвалися на новому.
ВІДЕО ДНЯТакі дані озвучив начальник Відділу ведення Державного реєстру виборців Ужгорода Григорій Жирков під час першого засідання ТВК, - констатує Володимир Феськов з громадської організації "ОПОРА".
Однак кількість виборців – 92 486 – із виборчою адресою, які мають право голосувати, зменшиться, оскільки наразі до неї включені солдати строкової служби та ув’язнені. А ці категорії, згідно із частиною 7 статті 3 Закону України «Про місцеві вибори», не мають права голосувати на місцевих виборах.
РекламаНова, уточнена кількість виборців Ужгорода, що мають постійну виборчу адресу і які мають право голосувати, стане відомою 30 вересня. Тоді там уже не буде військових-строковиків та ув’язнених, але будуть включені особи, яким виповнилося 18-ть років та ті, хто у вересні зареєструвався в Ужгороді на постійне місце проживання.
14 жовтня стане більш точно відомо, чи буде в обласному центрі Закарпаття більше 90 тисяч виборців, які мають право голосувати. Саме від норми – 90 тисяч виборців – визначається, чи відбуваються у місті вибори міського голови у два тури.
РекламаЗгідно із частиною 10 статті 84 Закону України «Про місцеві вибори», вибори міських голів міст, де проживає більше 90 тисяч виборців, обираються у два тури, якщо кандидат у першому турі не набрав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
Згідно з вимогами частини 6 статті 74 Закону України «Про місцеві вибори», кількість виборчих бюлетенів для голосування визначається відповідними територіальними виборчими комісіями виходячи з кількості виборців, включених до попередніх списків виборців на виборчих дільницях. У попередні списки виборців солдати-строковики та ув’язнені включені не будуть.
За інформацією Григорія Жиркова, в Ужгороді не було періоду, коли кількість виборців складала менше 90 тисяч виборців. Однак у цю кількість виборців були включені солдати строкової служби та ув’язнені.