НПП "Синевир" відправив першу партію батарейок на переробку
З батарейками нам доводиться контактувати майже щодня. Вони нам потрібні для пульта від телевізора, будильників, радіоприймачів, фотоапаратів тощо. Відпрацьовані батарейки зазвичай часто викидають у смітники або ж у навколишнє середовище, не усвідомлюючи, яку страшну загрозу вони можуть спричинити для кожного з нас.
ВІДЕО ДНЯЯк відомо, одна пальчикова батарейка, потрапляючи в навколишнє середовище, забруднює важкими металами 400 літрів води та 20 кв.м грунту. Не важко уявити, якої шкоди завдадуть викинуті на смітник сотні а то і тисячі відпрацьованих батарейок.
Грунтові води в зв᾿язку з невеликою глибиною їх залягання, легко забруднюються такими важкими металами, як цинк, марганець, свинець, ртуть тощо. Така вода, отруєна батарейками, легко потрапляє в колодязі і стає непридатною для споживання. Часом людина може і недогадуватися, що причиною недуг та хвороб є бездумно викинуті у природу малі джерела струму.
РекламаЗ огляду на це, три роки тому НПП «Синевир» ініціював екологічну акцію зі збору відпрацьованих батарейок. В регіоні встановлено ряд спеціальних коробок для малих джерел струму, проводиться широка роз’яснювальна робота.
Нещодавно зібрано і відправлено першу партію батарейок, на переробку до державного підприємства «Аргентум» (місто Львів).
РекламаНагадуємо, що дана акція діє на постійній основі, тому приєднатися до неї можна будь-коли.