В Ужгороді можуть встановити пам’ятник відомому політику Мілану Штефанику

Життя  28 січня 2016 року, 21:29 481

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся сьогодні із Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді Янкою Буріановою. Обговорили перспективи розширення співробітництва обласного центру Закарпаття та Словаччини у політичній, економічній та культурній сферах. 

Пані Янка Буріанова порушила перед міським головою питання про встановлення в Ужгороді пам’ятника відомому не тільки у Словаччині, а й у всьому світі політичному діячу, генералу французької армії, астроному Мілану Растиславу Штефанику. Зважаючи на те, що в обласному центрі Закарпаття компактно проживають представники словацької національної меншини, було б дуже доречним увіковічнити пам’ять славетного земляка. Представники словацького консульства не вперше піднімають це питання, однак є надія, що нова команда міської влади доведе цей благородний почин до логічного завершення, – інформує Ужгородська міська рада.

Богдан Андріїв зазначив, що ми маємо великі можливості для всебічної співпраці між прикордонними регіонами, адже Закарпаття, і, зокрема його обласний центр, та Словаччину давно об’єднують  історичні та культурні взаємини, співробітництво у науковій та гуманітарній сферах. Також міський голова підтримав пропозицію про встановлення в Ужгороді на знак дружби пам’ятника Мілану Штефанику.

Уже найближчими днями збереться науково-художня рада міста для затвердження  ескізу пам’ятника. Встановити його планують у сквері імені Томаша Масарика, що є логічним, адже справи цих видатних діячів-соратників залишили по собі добру пам’ять серед закарпатців.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0