Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Всі земельні питання стосовно будівництва об’їзної дороги навколо Берегова повинні вирішитись до літа

Всі земельні питання стосовно будівництва об’їзної дороги навколо Берегова повинні вирішитись до літа

Всі земельні питання стосовно будівництва об’їзної дороги навколо Берегова повинні вирішитись до літа

У Берегівській районній адміністрації під головуванням керівника облради Михайла Рівіса відбулася робоча нарада з питань будівництва об’їзної дороги навколо м.Берегове та с.Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка», що на українсько-угорському кордоні.

ВІДЕО ДНЯ

У заході також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Мікулін, керівники Берегівщини - Іштван Петрушка та Йосиф Шін, мер Берегова Золтан Бабяк, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Володимир Стадник, сільські голови сіл Дийда і Астей – Іштван Егреші і Ганна Нодь, керівники відповідних служб області та району, – інформує прес-служба Закарпатської облради.

Як зауважив Михайло Рівіс, головна проблема, яка до нині не вирішена на місцевому рівні, - це передача земельних ділянок, що знаходяться у приватній власності берегівчан. Зараз є реальна можливість отримати фінансування для будівництва дороги. Однак, першочергово необхідно вирішити проблему з викупом земельних ділянок у мешканців навколо Берегова та Берегівського району.

Реклама

Загалом по місту й району невикупленими залишаються 65 ділянок, а це – 54 гектарів. Сільські голови виправдовувалися, кажуть, що люди не поспішають оформляти спадщину і завершувати юридичні процедури через чималу вартість послуги – 2-3 тис.грн. Тож конструктиву у ході наради додав Віктор Мікулін, запропонувавши створити робочу групу.

– Щоб ця робота рухалася у правильному напрямку та динамічно, у робочу групу мають увійти фахові виконавці. А керівник цієї групи має нести персональну відповідальність за кожен прописаний пункт у плані заходів, – підкреслив Віктор Петрович, додавши: краще віднайти по 2-3 тисячі гривень для відшкодування населенню за оформлення земельних ділянок, ніж потім затягувати цей процес через судові позови.

Реклама

Під час дискусії пропонувалося кілька варіантів: допомогти довести до ладу документи громадян та викупити землю, надати альтернативні ділянки, або ж у судовому порядку відчужити неоформлені ділянки. Михайло Рівіс наголосив, у разі відмови людей оформляти документи на інші запропоновані їм земельні ділянки, доведеться примусово вилучати приватні ділянки для потреб держави, як це передбачає Земельний кодекс України.

Голова Берегівщини Іштван Петрушка запевнив, що на місцевому рівні є політична воля сільських голів, які вирішують проблемні питання зважено та поетапно. Відтак голова обласної ради запропонував провести розширену нараду новоствореної робочої групи вже наступного тижня за участі і митників, прикордонників, дорожників, земельників та керівників району і міста.

Також вирішено, що робоча група збиратиметься щодекадно й до червня п.р. питання по всіх земельних ділянках повинні бути вирішені. Лише таким чином можна перейти до реального втілення проекту будівництва об’їзної дороги.

Реклама

Довідково: Проект затверджувався ще у 2007 році. Загальна протяжність об’їзної дороги 14,8 км з двома шляхопроводами та двома мостами. Цей шлях має стати 5-м транспортним коридором з Європи до України та збільшити пропускну здатність КПП «Лужанка». Відповідним розпорядженням Кабміну України передбачалось його завершення ще у 2010 р. Тоді кошторисна вартість його становила 149 млн грн. Наразі ж ціна будівельно-монтажних робіт орієнтовно складає 500 млн грн.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно