Комісія з питань бюджету облради відвідала Виноградівщину
21 червня у м. Виноградів відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету. Провів його голова профільної комісії Василь Кошеля.
Участь у засіданні взяли перший заступник голови облради Йосип Борто, голова Виноградівської райради Віталій Любка, голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк та його перший заступник, депутат облради Наталія Костелеба-Веремчук, міський голова Степан Бочкай, керівники окремих структурних підрозділів ОДА та РДА.
РекламаПорядок денний склали питання, до яких привернута увага крайових депутатів вже не один день, а саме: вивчення стану справ реконструкції будівлі колишнього штабу в/ч під споруду медичного призначення «Хоспіс» та футбольного тренувального поля стадіону «Пластмасовик». Обидва проекти масштабні, важливі та потребують фінансової підтримки з боку обласної та місцевих влад, – інформує преслслужба Закарпатської облради.
Оскільки засідання розпочалося після стихійного лиха – граду, який наніс великої шкоди кільком районам Закарпаття, то присутній депутат облради Федір Ісайович інформував, що внаслідок стихії пошкоджено чи повністю знесено покрівлю на 6 тисячах будівель на Виноградівщині, завдано великої шкоди огородництву, інфраструктурі, пошкоджено 48 трансформаторних пунктів, затоплені цілі сільські вулиці. На жаль, є постраждалі з забоями голови, рук, кінцівок, які оперативно доставлені в лікарню.
РекламаЧлени комісії рекомендували районній раді провести позачергову сесію, на якій визначити збитки та звернутись в обласну раду з проханням направити відповідне звернення до вищих органів державної влади щодо вжиття заходів з ліквідації наслідків стихії.
Жваву дискусія викликало питання реконструкції міського стадіону «Пластмасовик», зокрема тренувального футбольного поля, який занепадає. Як переконались депутати на власні очі , «Пластмасовик» нагадує луг з високими травами, де пасуться коні. Відповідно до висновків експертизи на його реконструкцію потрібно 10 млн грн, – зазначали представники від міського спорту. Як повідомив в.о. голови облради Йосип Борто, на засіданні профільної бюджетної комісії обласної ради на цей рік на штучне покриття спортмайданчиків краю кошти виділено з обласного бюджету. Та щоб допомогти виноградівцям реконструювати міський стадіон, треба забрати кошти в тих, які вже обнадіяні. А це несправедливо. До прикладу, у Виноградові – одна угорськомовна школа і вона немає взагалі спортивних залів чи майданчиків.
Начальник управління молоді і спорту ОДА Віталій Ерфан зазначив, що на цей рік на штучне покриття спортмайданчиків заплановано понад три мільйони гривень, а це 6 ігрових полів на всю область.
РекламаВасиль Кошеля, Мікловш Товт, Петро Ільницький, Василь Губаль, Карло Резеш та ін. поділились своїм баченням вирішення питання.
– Стадіон вкрай потрібний для тренування здібних футболістів, яких район має, і ми це бачили не раз, – відзначив Василь Кошеля. – Та позаяк вони не мають відповідних умов для розвитку, то область їх втрачатиме все більше і більше.
Пропонувались різні підходи та було одне щире бажання допомогти виноградівцям , але й не обділити інших. На Виноградівщині заплановано три спортмайданчики із штучним покриттям.
Зійшлися на тому, що слушно і справедливо на початку 2017 року включити штучне покриття стадіону м.Виноградів у перелік об’єктів для фінансування з обласного бюджету за рахунок залишку коштів за 2016 рік та задіяти всі можливі джерела фінансування.
Далі депутатська комісія виїхала на оглядини «Хоспісу». Будівництво цього об’єкту чи то реконструкція будівлі колишнього штабу військової частини під споруду медичного призначення «Хоспіс» на 20-25 ліжок розпочалась у 2013 р за грант Європейського Союзу в рамках проекту «Інституційна співпраця між Виноградівським районом та Саноцьким повітом по розвитку системи надання паліативної допомоги» Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013 рр. Тоді проект коштував майже 8 млн грн і підрядником була фірма «Панком». Від нашої держави вимагалось лише надати устаткування. По ходу було прийнято рішення облаштувати декілька дитячих ліжок, відповідно витрати зросли. На сьогодні загалом потрачено 10 млн 800 тисяч гривень. Та оскільки виявлено недостачу на один мільйон 31 тисячу гривень та фінансових порушень ще на 700 тисяч грн., то справа зупинилася. Нині тут працює судексперт, який надасть висновки до тендерних процедур.
– Позаяк депутати обласної ради виділили 6 млн. грн. на завершення будівництва Закарпатського регіонального центру паліативної допомоги у Виноградові, а голова ОДА Геннадій Москаль пообіцяв субвенцію 2 млн гривень на обладнання, то є надія, що об’єкт буде здано до кінця року, – казав керівник Асоціації регіонального розвитку Виноградівщини Артур Шерегі.
На сьогодні готовність цієї, справді, гарної сучасної будівлі – 70 відсотків. Нема ні водопостачання, ні каналізації, ні електрики, ні опалення, що коштує чималих грошей. А залишок на рахунку 82 тисячі євро. То ж підтримка депутатів обласної ради та керівництва краю врятують і проект, і імідж перед європейцями. Тим паче, що поляки хочуть, аби цей, регіональний центр був найкращий за умовами в Україні.
РекламаРайонній раді залишається одним рішенням створити установу чи то юридичну особу та призначити фахового, чесного керівника.
Було розглянуто й інші питання. У тому числі і надання матеріальної допомоги на вартісне дороге лікування важко хворим жителям району в рамках Програми «Турбота».
– Проведення виїзних засідань постійних комісій облради на місцях – це практика, яка вартує уваги, бо вона дає можливість крайовим обранцям ближче знайомитися з територіальними громадами, налагоджувати діалог, приймати виважені і потрібні для громад рішення, – підсумував Йосип Борто.