Мешканці ужгородських багатоповерхівок скаржаться на тополі, коріння яких руйнують покриття та комунікації

Життя  28 червня 2016 року, 15:50 954

Пан Олександр вже понад 30 років живе у будинку 31 на вулиці 8 березня. У цьому дворі ростуть величезні тополі, коріння яких руйнує тут асфальтове покриття, а сухі гілки становлять небезпеку для людей.

«Тополі, яким за 30 років, вже завбільшки майже з девятиповерховий будинок. Їхня коренева система вже починає руйнувати асфальтове покриття і вже добирається до інженерних комунікацій. Це призводить до пошкоджень. І ще, в дворі багато дітей, і сухі гілки, які ніхто вже 30 років не обрізав, можуть впасти будь якої миті», – каже Олександр Ільїн, мешканець будинку

У міській раді запевняють: це питання у них на часі. Та наразі з цим нічого вдіяти не можуть, бо кронувати і вирізати дерева можна тільки навесні та восени. А у спеку такі маніпуляції не проводяться.

«Ті тополі, які підсихають, ми будемо коронувати. Справа в тому.ю що неодноразово наші біологи і активісти висловлювали своє незадоволення щодо короновуння і вирізки тополь. Тотально вирізатись всі не будуть, бо ці дерева продукують кисень для загального стану повітря в Ужгороді», – розповіла Оксана Пайда, в.о. директора департаменту міського господарства

Ботаніки кажуть: тополі – швидкорослі дерева, які добре підходять для озеленення, і виділяють багато кисню. Проте це крихкі рослини, через що їх не радять висаджувати поблизу дитячих майданчиків.

«Тополі – швидкорослі дерева, тобто вони вирішують питання швидкого озеленення, але все, що швидко росте – недовговічне. Тополі потребують специфічного догляду, бо вони можуть виростати дуже високими і крихкими, гілки можуть обламуватися і травмувати людей», – Олег Колесников, завідувач кафедри ботаніки УжНУ.

Фахівці наголошують: аби уникнути проблем, старі дерева слід вчасно змінювати на нові насадження. А за вже існуючими довголітніми деревами вести постійний контроль.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0