В Ужгороді говорили про головування Словаччини у Раді ЄС
Вже 1 липня 2016 року Словаччина розпочне своє головування у Раді Європейського союзу.
ВІДЕО ДНЯСаме в контексті цієї події в Ужгороді відбувся брифінг, участь в якому взяли: генеральний консул Словацької Республіки в місті Ужгород Янка Буріанова, радник при дирекції Національного Інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва, Почесний консул Чехії в Ужгороді Отто Ковчар, директор словацьо-українського інституту гуманітарних ініціатив Ярослав Джоганік, завідувач кафедри словацької філології УжНУ Світлана Пахомова, науковці та експерти.
Заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік у своєму виступі підкреслив важливість цієї події для Закарпаття.
Реклама«Головування Словаччини в ЄС дає нам великі переваги. У нас є можливість покращити транскордонне співробітництво між нашими державами, налагодити економічні зв’язки, розширити потік туристів. Проте, інтеграція без правильної диференціації та розподілу завдань не принесе великих результатів. Приємно, що в нас в Ужгороді цей механізм налагоджений набагато краще, ніж в Україні загалом», – зазначив Олександр Петік.
Янка Буріанова підкреслила, що за період свого головування Словаччина відстоюватиме позицію збереження цілісності ЄС та вбачає в ньому найкращу перспективу розвитку не тільки для її країни, а й для всієї Європи загалом. Генеральний консул також підкреслила, що головним пріоритетом для Словаччини буде розвиток економічної сфери Європейського союзу та вирішення питання міграції.
РекламаТакож пані Янка підкреслила, що партнерські зв’язки з Україною надалі будуть лише посилюватись.
«Ми високо цінуємо той шлях, який пройшла Україна на шляху свого наближення до Євросоюзу. Проте, досі залишаються питання до певних органів та комісій, робота яких не зовсім відповідає вимогам ЄС. Але Україна в силах змінити це і з гідністю стати членом ЄС», – зазначила Буріанова.
Опісля свою позицію висловили експерти у різних областях. Усі вони одноголосно заявили, що головування Словаччини в Раді ЄС є викликом для країни-сусідки, але воно принесе позитивні результати не лише для Словаччини, а й для України.