Закарпатська "Конча-Заспа": жителі Нижньої Апші показали свої маєтки зсередини

Життя  12 серпня 2016 року, 21:36 12784 ВІДЕО

Село Нижня Апша Тячівського району ще здавна прославилось на всю Україну тим, що мешканці цього села живуть у справжніх маєтках. У них вони живуть усього лише 2-3 місяці. А потім їдуть знову на заробітки.

Житель Нижньої Апші Василь Філіп 30 років торгував у Росії соняшниковим насінням. І наторгував маєток, де є сім кімнат з шкіряними диванами, дерев’янаими меблями та кришталевими люстрами.

У цьому селі в основному проживають етнічні румуни. Та, на відміну від інших румунських сіл тут що не будинок – то палац. Але якою ціною? Із майже 10 тисяч населення 8 тисяч – роками на заробітках. Але жителі села повертаються, щоб на зароблені кошти збудувати житло.

Читайте більше: Проект "Ukraїner" показав закарпатське село з елітними віллами

Місцева сільрада щороку збирає від місцевих бізнесменів не менше 5 мільйонів гривень податків. Як стверджує секретар Нижньоапшанської сільради Олександр Борко, у селі близько 70% доріг заасфальтовані. Є субвенції навчальним та медичним закладам.

Один із місцевих бізнесменів, Микола Марина каже: любов до великих будинків у місцевих людей здавна. "Більше заробив – більше будує, менше заробив – менше будує", – констатує чоловік. Але протягом останнніх років з’явилась мода на маєтки оригінальної архітектури. Поки молодь на заробітках, на господарстві пораються пенсіонери. Взимку нижньоапшанці живуть у маленьких прибудовах, але з настанням свят ці палаци оживають.

Джерело: События
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0