Чоловік витратив два дні, щоб сфотографувати в небі над Ужгородом "те чудернацьке, про що розповідали люди"
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомив закарпатський блогер Олександр Богданов.
"Останнім часом частенько доводилося чути про те, що люди на закарпатських річках/озерах бачили птаха чорного кольору, дуже схожого на лелеку. Про це писали у Фейсбуці, про це розповідали друзі. Коли в розповідях став фігурувати Ужгород і район, довелося взяти фотоапарат і з’їздити подивитися, що ж це таке чудернацьке завелося у нас.
РекламаСвого часу я багато читав про чорних лелек. Обережності і неприязні до людей цієї птиці приділяються цілі розділи. Тому, мені складно було повірити в те, що десь по річці в районі галасливого парку, бродить саме Ciconia nigra (лат). Його спокійно могли сплутати з бакланом, чорним журавлем і навіть з сірою чаплею... Витративши два дні і пройшовши пішки з десяток кілометрів по річці Уж, мені все-таки вдалося сфотографувати те, про що розповідали люди. І зробив я це не десь в глушині, а прямо перед ПАДІЮНом, стоячи біля кромки води.
Буквально за 10 хвилин в полі зору з’явилися спочатку два, а потім ще один птах. Найближчий до мене пролетів у метрах 150-ти. Зробив серію фото. Не особливо вдалих, зважаючи на відстань. Проте якості фотографій вистачило для ідентифікації. На фото нижче дійсно чорний лелека (лат: Ciconia nigra). І я вкрай здивований цьому. Найбільш обережний птах з усіх, що я знаю, преспокойно розсікає по річці в центрі галасливого міста", – розповідає Олександр Богданов..
Реклама"Що спонукало його, занесеного до Червоної Книги десятка держав, покинути звичне середовище перебування – гущавину лісу і потаємні озера з струмками, я не знаю. Можливо, всьому виною клімат. Спостерігається суттєве потепління. Звичні водойми можуть частенько пересихати.
Найближчим часом постараюся знову виділити час і грунтовно посидіти з фотоапаратом в засідці. З надією на більш якісні знімки. А поки, тільки ось такі ось три фотографії", – пише блогер.