Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Міжгірщині визначили найкращих вальників лісу

На Міжгірщині визначили найкращих вальників лісу

Лісівники Закарпаття відсвяткували й підсумовували змагання «Лісоруб-2016». Шумлять пили, летить тирса – учасники обласного конкурсу лісорубів віртуозно «билися» за звання кращого. Право проведення заходу обласного рівня, яке відбулося в урочищі Перевал на Міжгірщині відстоювали всі державні лісогосподарські підприємства Закарпатської області та декілька деревообробних підприємств. Проведення обласного чемпіонату дає можливість Закарпатській області претендувати на участь в змаганнях Всеукраїнського рівня серед вальників лісу що відбудеться вже 26 серпня на Київщині.

ВІДЕО ДНЯ

На свято, головним організатором якого стало Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства, завітали й почесні гості – голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та його заступник Віктор Мікулін, заступники начальника ЗОУЛМГ Ігор Коцур і Василь Кий, голова Міжгірської РДА Василь Худинець і голова ради Василь Щур, a також голова обкому профспілки працівників лісового господарства Валерій Федурця, – повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

За традицією, найсильніші та найфаховіші лісоруби зійшлися в нелегкій сутичці за право володіти званням кращого в професії. Учасники конкурсу продемонстрували віртуозне володіння робочими предметами: звалювання дерева, монтаж нового ланцюга, комбіноване розкряжування, точне розкряжування, відокремлення сучків та за виконання довільної програми. Переможці змагань визначалися серед команд та окремо за вправами.

Реклама

Після офіційного відкриття стартувала валка лісу. Але як розповів начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга,  гості змогли побачити новий європейський рівень змагань:

«Цього року організатори ми вирішили запозичити європейський досвід проведення подібних змагань. Тому учасники демонстрували свою майстерність не на лісових насадженнях у глибокому лісі, а на вкопаних у землю 12-метрових деревах, які спеціально привезли на місце проведення змагань з лісгоспу заздалегідь. Не хотілося б, щоб люди звинувачували лісників у тому, що заради змагань була завдана шкода закарпатським лісам. У нас достатньо деревини після вітровалів та буреломів, аби забезпечити учасників чемпіонату необхідним лісоматеріалом та висококласним спорядженням. Нині була показана важка робота лісорубів і безпека праці, яку ми відточуємо щоденно. Адже дорожче за життя людини нічого немає. Сподіваюся, що свято вдалося і ми показали рівень для всіх лісгоспів України», – розповів головний лісівник краю Валерій Мурга.

Реклама

Подібні змагання проводяться з метою пропаганди працьовитих лісорубів і працівників лісової галузі, які потім відновлюють ліс, досягнень в галузі ведення лісового господарства, підвищення майстерності та розповсюдження передового досвіду кращих працівників зелених лісів.

Дерево має впасти під певним кутом і точно в задану ділянку. Валка лісу для учасників конкурсу – праця вальників держлісгоспів краю. Але її оцінювали своїм критичним оком професійні журі. У обрізці гілок вимоги ще більш суворі: журі включає секундомір. Втім, на те, щоб виконати вправу, що називається «без сучка, без задорінки» у конкурсантів йде буквально мить. В умілих руках лісорубів навіть важкі бензопили здаються легким пір’ям. Точність розпилювання колод і їх розкряжування не менш видовищний етап конкурсу, але за тим, як учасники заробляють бали, спостерігали декілька сотень верховинців і гостей давнього закарпатського свята.

Кульмінацією заходу стало визначення та нагородження переможців.

Реклама

Сита Михайло – постійний лідер і переможець цьогорічних змагань. Найшвидше за всіх він спилює сучки, так, що горбків не залишається, ювелірно справляється і зі зрізами строго по сантиметрах.
У лісі все по-іншому, каже Михайло. Там ми самі вибираємо напрямок валки. Про фігурної роботі і швидкості не думаєш, намагаєшся виконувати завдання строго за правилами. А тут більше для себе.

Отже після масштабного видовища перше місце отримала команда ДП «Міжгірське ЛГ», друге місце посіли працівники ДП «Великоберезнянське ЛГ», третє – ДП «Виноградівське ЛГ»

За перше місце переможець отримав 3 тисячі гривень, друге – 2 тисячі гривень, третє – 1500 тисяч гривень. Всі призери також відзначилися грамотами та цінними подарунками.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно