Нардеп від Закарпаття звернувся з проханням до Володимира Гройсмана з проханням відновити фінансування протипаводкових заходів
Із відповідним депутатським запитом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана звернувся народний депутат України Василь Петьовка.
ВІДЕО ДНЯПочинаючи з 2007-го року, недофінансування програми комплексного протипаводкового захисту в басейні річки Тиса у Закарпатській області становить близько 400 мільйонів гривень. Будівництво польдерів та протипаводкових ємностей у горах мало розпочатись ще у 2008 році, але через відсутність коштів протипаводкові споруди не зводять, так само як і не ремонтують навіть пошкоджені ділянки гідротехнічних споруд, не кажучи вже про спорудження нових.
Останній осінній паводок зрушив зсувонебезпечні ділянки раніше підтоплених територій. Люди страждають від час підйомів води, адже це призводить до руйнівної дії паводків, підтоплень населених пунктів та сільськогосподарських угідь та сходжень селевих потоків.
РекламаДо прикладу, тільки у високогірних селах Тячівщини для першочергового будівництва берегоукріплень та проведення робіт з регуляції русла на річці Тересва та її басейні, потрібне виконання робіт на загальну суму майже 33 мільйони гривень (на території смт. Усть-Чорна – на більш як 12,5 мільйонів, у селах Красна - на 14,5 мільйонів, Руська Мокра та Німецька Мокра –на 4 мільйони 800 тисяч гривень).
Не краща ситуація на річці Теребля, де ремонту та відновлення потребують більше десятка проблемних ділянок. Окрім цього, річка Тиса розмила правий корінний берег поблизу смт. Буштино довжиною 120 м. Аби уникнути затоплення дворогосподарств мешканців селища також потрібно здійснити відповідні протипаводкові заходи.
РекламаТим часом, у рамках затвердженого у 2010 році міждержавного проекту регуляції русла річки Тиса, румунська сторона вже активно проводить роботи з берегоукріплення свого берега, а з боку України навіть не починали виділяти для цього фінансування. Це призведе до того, що в разі паводку постраждають населені пункти з української сторони. Наслідки руйнувань можуть стати катастрофічними, особливо для міста Тячів.
Тому народний депутат України Василь Петьовка вже кілька років поспіль звертає увагу Уряду на необхідність відновлення фінансування протипаводкової програма «Тиса» та Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2006-2015 роки. Він наголошує, що хронічне недофінансування Програми призводить до багатомільйонних збитків та ставить під загрозу найцінніше – людські життя. Тому народний депутат звернувся до Прем’єр-міністра України із відповідним запитом передбачити у 2017 бюджетному році кошти на фінансування заходів вказаної державної Програми та міждержавного проекту регуляції русла річки Тиса, а також відновити фінансування для невідкладного виконання робіт, пов’язаних із захистом населених пунктів Тячівського району Закарпатської області від руйнівної дії паводків.