Меморіальну дошку відомому музикознавцю Володимиру Гошовському перевстановили в Ужгороді

Життя  14 грудня 2016 року, 22:58 897 ФОТО

Ця подія сталася на території будинку №15 на площі Театральній в Ужгороді, де жив видатний дослідник народної музики, відомий не тільки на Закарпатті та в Україні, а й за кордоном. Сьогодні відзначається 60-річчя початку його наукової діяльності, коли вчений опублікував свою статтю про музичні діалекти у збірнику Ужгородського університету.

У заході взяли участь заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА Ілдика Молнар, начальник управління у справах культури, спорту, сім’ї і молоді Ужгородської міської ради Ольга Василиндра, науковці, творча інтелігенція, педагоги та студенти Ужгородського державного музичного училища імені Дезидерія Задора, рідні В.Гошовського, – йдеться у повідомленні Ужгородської міськради.

Як наголошували виступаючі, Володимир Гошовський – приклад відданого служіння науці. Народився в Ужгороді, тут провів своє дитинство, юність, значну частину зрілого періоду. Володимир Леонідович був дуже різноплановим вченим, першим почав займатися музичною діалектологією, один із тих, хто поряд із празькими науковцями, займався порівняльним слов’янознавством. Саме Володимир Гошовський одним із перших зрозумів, що комп’ютер можна поставити на службу науці. Є засновником вітчизняної кібернетичної етномузикології, адже створив електронну обчислювальну систему УНСАКАТ (універсальний системно-аналітичний каталог) у той час, коли цим ніхто не займався.

В останні роки свого життя Гошовський повернувся зі Львова до Ужгорода і мріяв, щоб місто його дитинства та юності стало справжнім науковим центром. В Ужгороді його пам’ятають. Перевстановлення сьогодні меморіальної дошки на фасаді будинку, де нещодавно провели капітальний ремонт, а також те, що одну із вулиць обласного центру Закарпаття назвали його іменем, є свідченням шани земляків за його плідну роботу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0