Район боргує Мукачівській ЦРЛ за 2016 рік майже 10 мільйонів гривень, – Любов Мандзич

Життя  25 січня 2017 року, 11:47 1740

Начальник відділу охорони здоров’я Мукачівського міськвиконкому Любов Мандзич пояснила ситуацію щодо фінансування Мукачівської центральної районної лікарні.

Минулоріч Мукачівська центральна районна лікарня, яка є міським комунальним закладом надала мешканцям району медичних послуг на 35,6 млн гривень. Натомість з районного бюджету заклад отримав лише 26 млн, і наразі район й досі боргує за 2016 рік більше 9,6 млн гривень за лікування мешканців Мукачівщини. Попри цей факт, лікарня й надалі надає медичну допомогу мешканця району. В січні майже півтисячі мешканців Мукачівщини отримали медичну допомогу в Мукачівській ЦРЛ.

У 2016 році в лікарні міста серед пацієнтів, які отримували меддопомогу – майже 50% саме мешканців району. В структурі наданих послуг в умовах амбулаторно-поліклінічного обслуговування мешканці району становлять 25 % від загальної кількості наданих медичних послуг. Водночас Любов Мандзич зазначає, що минулоріч коштом міського бюджету для лікарні придбано обладнання на 6,8 млн. гривень, проведено капремонт хірургічного корпусу на 1,77 млн. І з району знову ж таки для цього не виділялися кошти. Окрім того, коштом міста 92 мешканці району отримали повний курс хіміотерапії на суму майже півмільйона, ще 7 мешканці району отримали кошти на ендопротезування, – констатує Мукачівська міська рада.

Незважаючи на борг за минулий рік, і на цей рік у бюджеті району передбачено таку ж суму, як і на 2016 рік – всього 26 млн. При цьому не врахували ріст цін на медикаменти та підвищення заробітної плати в середньому на 40%. Із цих коштів достатньо: 21,5 млн – 70% фонду заробітної плати медичних працівників, що обслуговують населення району від потреби у 2017 році; 5 млн на медикаменти, або 51 грн на 1 ліжкодень; 500 тис. на харчування, або 5 грн на 1 ліжкодень.

«При цьому район кошти на лікування має, адже отримає у 2017 році 74 млн грн медичної субвенції. В районі вирішили майже 70% субвенції спрямувати на медичну допомогу у закладах першого рівня і лише 34% – на лікарню другого рівня, тобто ЦРЛ. Хоча мало б бути навпаки. Минулого року в дільничних лікарнях району лікувалося 2 тисячі мешканців, а в ЦРЛ – 10 тисяч. І попри це район скеровує кошти на дільничні лікарні. В районі є кошти на лікування мешканців Мукачівщини у ЦРЛ, але нема політичного бажання виділяти для цього гроші», – резюмує Любов Мандзич.

Нагадаємо, що під час наради начальник відділу охорони здоров’я Мукачівщини Вікторія Лані заявила, що головний лікар Мукачівської ЦРЛ під час прес-конференції озвучив недостовірну інформацію щодо фінансування медицини в районі.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0
Denys 22.02.2017, 11:00
ПРЕС-АНОНС! 24 лютого у Києві - Конференція «Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання» http://decentralization.gov.ua/news/item/id/4377