Із жовтня закарпатські студенти зможуть навчатися в школі кінематографії у словацькому Кошице

Життя  23 березня 2017 року, 15:20 1719

У рамках проекту «Україна – Словаччина очима молоді» 20 березня на Закарпатті розпочав свою роботу міжнародний українсько-словацький молодіжний табір. Учасники табору, а це школярі Ужгородської класичної гімназії, загальноосвітньої школи №4 м. Ужгорода (із поглибленим вивченням словацької мови), Філмової школи (школа кінематографії) м. Кошице, білінгвістичної гімназії Кошице, спільно визначили три пріоритетні напрямки співпраці: спорт, туризм та культура. Про це повідомляє прес-служба Ужгородської міськради.

Учора ж, 22 березня, в Ужгородській міській раді відбулася зустріч заступника міського голови Олександра Білака з делегацією проекту «Україна – Словаччина очима молоді» – керівником Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталією Носа, директором асоціації Вадимом Пилипенком, фінансовим директором Наталією Штибель, менеджерами «МАІРР» Володимиром Мереничем та Артуром Шейдиком, тренером та керівником МРЕО «Екосфера» Катериною Станкевич, тренером та медіа-експертом Ласло Балогом.

Також участь у зустрічі взяли директор Ужгородської класичної гімназії Сергій Роман та його заступник Світлана Дутко, заступник директора  спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Єва Дорогович, вчитель цієї школи Анжеліка Горбач, директор школи кінематографії м. Кошице Ярміла Угрікова, представники школи Лівія Гірякова, Валтер Юрік, Ерік Сікора, студенти та школярі зі Словаччини й України. 

Олександр Білак привітав гостей, які приїхали до Ужгорода, а  більшість уперше в цьому місті. «Ужгород  та Кошице мають давні дружні стосунки, одні з найдавніших міст-побратимів, якщо враховувати співпрацю України та Словаччини. Нам дуже приємно, що у рамках чергового проекту гості зі Словаччини мають можливість відвідати Ужгород. Сподіваюся, що всі заходи, організовані у рамках цього проекту, допоможуть співпрацювати не лише на рівні шкіл, студентів, учнів, учителів, а й вивчити інші можливості сторін», – зауважив чиновник.

Ярміла Угрікова подякувала Ужгородській міській раді за підтримку освітніх проектів. Розповіла, що є ініціатива створити у 2017 навчальному році нову групу в школі кінематографії для  українських студентів на умовах безкоштовного навчання, символічної плати за комфортабельний гуртожиток та за харчування. Відповідні документи вже подані до Міністерства освіти Словаччини. І вже з жовтня цього року українські студенти зможуть вчитися в Словаччині та отримувати професійну освіту в школі кінематографії м. Кошице. 

На завершення зустрічі керівник Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа подякувала Ужгородській міській раді за підтримку, поінформувала про наступні заплановані в рамках проекту акції. Це будуть конференція для молоді, що відбудеться 11-12 квітня в м. Кошице, та презентація результатів роботи молодіжних груп 21 квітня в Ужгородській класичній гімназії.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0