Як на дітей вплинув шкільний патруль
Дискусія «Children patrol police» щодо першого в Україні дитячого поліцейського патруля відбулася в рамках «Майстерні міста», сьогодні, 20 червня, в Ужгороді на набережній Незалежності. На неї завітали працівники Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві та їх підопічні – учні Коритнянської ЗОШ та Ужгородської ЗОШ №10. Про це повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.
Патрульні розповіли про виникнення ідеї заснування шкільного патруля, про перспективи запуску паркового патруля. Зауважили, що створення шкільного патруля – це спосіб боротися зі злочинністю ще до її появи, виховуючи високий рівень громадянської свідомості у дітей, прививаючи їм найкращі навички та якості. Зазначалося, що це дуже важливо, адже, як показує практика, причини правопорушень та їх мотиви походять із дитинства, з прогалин у вихованні, або впливу негативних авторитетів на дітей та підлітків. Окрім того, юні патрульні мають набагато сильніший емоційний вплив на дорослих правопорушників, які дійсно беруть до уваги зауваження дітей.
РекламаДіти-патрульні розповіли, що відколи вони розпочали свою «службу» – відчули набагато більшу відповідальність за свої вчинки, стали авторитетом та прикладом для інших школярів, змінили власну поведінку і завдяки цьому навіть зросла їхня успішність. Також більшість переоцінили свої погляди та плани на майбутнє, морально подорослішали та змінили коло своїх інтересів і, частково, коло друзів та знайомих.
Зауважили, що ставлення однокласників, друзів до їхньої участі в шкільному патрулі було здебільшого позитивним та шанобливим, батьки також схвалили та підтримали їхнє прагнення – це свідчить про гарний імідж та достатньо високий рівень довіри до поліції.
РекламаГоворили і про перспективи розвитку шкільного патруля. Так, із 1 вересня цього року відбори розпочнуться і в інших школах Ужгорода, Мукачева, також цю ідею запозичують Управління патрульної поліції в інших регіонах України. Вирішується питання, щоб після закінчення школи юні патрульні мали переваги при вступі до академій внутрішніх справ. Проте, зауважують, не усі школярі планують пов’язати своє майбутнє з професією поліцейського, для багатьох цей досвід є школою життя, способом загартувати характер та здобути корисні навички.