Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Через небезпеку в Ужгороді та Мукачеві зупинили 107 ліфтів у житлових багатоповерхівках

Через небезпеку в Ужгороді та Мукачеві зупинили 107 ліфтів у житлових багатоповерхівках

Через небезпеку в Ужгороді та Мукачеві зупинили 107 ліфтів у житлових багатоповерхівках
Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області провело перевірку безпечної роботи ліфтів багатоповерхівок Ужгорода та Мукачева. - Наразі картина далека від ідеальної, - прокоментував...

Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області провело перевірку безпечної роботи ліфтів багатоповерхівок Ужгорода та Мукачева.

ВІДЕО ДНЯ

- Наразі картина далека від ідеальної, - прокоментував результати роботи заступник начальника відділу нагляду за об'єктами підвищеної небезпеки Василь Василинчук. – Проте найбільша частка серед порушень, що можуть обернутися ризиками для життя ліфтокористувачів – відсутність чергових експертних обстежень ліфтів, що відслужили граничний термін використання, який становить 25 років. Інспекторами Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області призупинено експлуатацію 42 мукачівських та 65 ужгородських ліфтів, які не пройшли експертне обстеження та належні після нього ремонти, що гарантували б безпечне користування населення підіймальними спорудами.

До речі, з кожним роком 25-річного рубежу експлуатації сягає все більша кількість ліфтів ( цьогоріч це вже майже 300 із 800 зареєстрованих в області). Ліфти, як відомо, в основній масі є власністю місцевих органів самоврядування. Тож хоч обслуговують їх КП "Ужгородліфт" ( начальник Сергій Сорока) та Дочірнє підприємство СРБУ "Закарпатліфт" ТзОВ "ВВС ЛІФТ ГРУП" ( начальник Омелян Порохованець), гроші на ці роботи повинні виділяти місцеві бюджети.

Реклама

Найбільшим же головним болем працеохоронців є безпечна робота ліфтів у лікувальних закладах Мукачева та Ужгорода. Вже кілька років поспіль ліфти не проходять експертні обстеження та технічні огляди через відсутність фінансування з місцевих бюджетів. Згідно з документами їх експлуатація призупинена, проте немає гарантії, що вона не відновлюється час від часу самовільно, адже є хворі, яких інакше, ніж ліфтом, транспортувати неможна. А це – серйозні ризики для здоров'я і життя пацієнтів лікувальних закладів. Окремі ж власники, як, до прикладу, ліфтів готелю "Дружба" в Ужгороді, ідуть ще далі, не допускаючи інспектора до накладання пломб на заборонені для експлуатації підіймальні споруди. Матеріали для вжиття заходів до таких передаються до органів прокуратури...

Довідка.

Реклама

З 271 ліфта житлових будинків, які є власністю Ужгородської міської ради, 99 за віком можна сміливо віднести до "аксакалів". 9 з них не працюють понад десятиліття. Незначну частину ліфтів після технічних експертиз, які виконало ДП "Закарпатський експертно-технічний центр", капітально ремонтували (6) або модернізували (10) спеціалісти КП "Ужгородліфт", що дозволило продовжити термін їхньої експлуатації відповідно на 4 або ж 18 років. А в 2011 році кількість підйомних споруд, які через перевищення "вікового цензу" та з огляду на безпеку доведеться зупинити, зросте до половини їх наявної кількості. Тож точно з'ясувати кількісні та забезпечити фінансові показники, що забезпечили б утримання в належному стані ліфтового господарства обласного центру і регіону в цілому, означає уникнути не тільки численних скарг населення на непрацюючі ліфти, а й резонансних випадків травмувань через несправність останніх.

Управління Держгірпромнагляду України по Закарпатській області

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно