На чому економлять закарпатці: опитування та плачевні результати
Опитування проходило як у одній із соціальних мереж, так і на вулицях міст Закарпаття. На жаль, під час дослідження виявилося, що семи відсоткам мешканців не вистачає грошей навіть на продукти харчування. Тож вони економлять саме на їжі.
ВІДЕО ДНЯ– М’ясо купую дуже рідко, – каже пані Марія з Тячева. – Овочі вирощую на городі. Проте все одно доводиться ходити до крамниць і на ринок – на крупи, молоко, хліб, борошно, цукор…
Також десять відсотків опитаних намагаються економити на ліках. До речі, не вистачає коштів на медичні засоби не тільки пенсіонерам.
Реклама– Син часто хворіє. А в аптечних установах міста – ціни космічні. Тож деякі пігулки замовляю через Інтернет, – каже молода мама Олена Томишин із Мукачева. – Виходить чи на третину дешевше.
– Заощаджувати на еліксирі здоров’я неправильно, але в нинішніх непростих умовах доводиться, – каже її подруга Аліна Кадар. – Завжди шукаю вітчизняний аналог закордонним лікам, вони, як правило, не гірші і дешевші.
РекламаМайже три відсотки краян взагалі дуже рідко купують медикаменти, терплять біль і не йдуть до лікарів через брак коштів.
Вісім відсотків закарпатців намагаються рідше їздити на заправку – економлять на транспортних витратах.
– Маю велосипед. Якщо їхати треба кудись недалеко, у межах міста – охоче пересідаю з чотириколісного на двоколісний засіб, – ділиться думками ще один респондент, Олег Мороз із Ужгорода.
РекламаА от десять відсотків опитаних відмовляються від подорожей – не подорожують не те що закордонними державами, а навіть рідним краєм. Дев’ять відсотків учасників соціологічного дослідження навіть у літній період шукають альтернативні шляхи опалення – газові плити замінюють електричними та інтенсивно закуповують на зиму дрова.
Утім найбільше – п’ятдесят шість відсотків наших земляків відмовляються від різноманітної техніки. У разі ж поломки електроприладів, намагаються їх ремонтувати. Якщо все ж пральну машину, мікрохвильову піч, праску чи телевізор доводиться придбати, то зазвичай закарпатці купують вживану техніку.