Після осушення Вільшанського водосховища на дні побачили жахливу картину
Вільшанське водосховище стало сміттєзвалищем завдяки місцевим жителям.
ВІДЕО ДНЯБільша частина водойми та гребля розташовані у селі Вільшани Хустського району. Водосховище ще називають Теребле-Ріцьким – на честь двох річок, що дали йому початок. Вода сюди потрапляє аж із Синевирського озера.
Проте, після спуску води, воно більше нагадує сміттєзвалище. Біля дамби утворився "наліт" із пластикових пляшок і намулу.
РекламаБільшість місцевих жителів все своє сміття вивозить на береги річок, потужність яких використовує ГЕС, а течія змиває його до водосховища. Під час паводків Теребля несе до греблі все те, що у річку викидають люди, які живуть вище за течією. І хоча водосховище розчищають, воно вже на третину вкрите намулом.
РекламаТеребле-Ріцька ГЕС є унікальною, адже єдина в Європі використовує можливості двох річок одночасно.
Довідка: Теребле-Ріцька гідроелектростанція запущена в експлуатацію в 1956 році. Площа водосховища 160 гектарів. Довжина штучно створеної водойми – дев’ять кілометрів, ширина один кілометр. Середня глибина – десять метрів.
РекламаГребля, що утримує мільйони кубів води, має довжину 110 метрів, а її висота – 47 м. Швидкість подачі води в трубі – 18 кубічних метрів в секунду. Товщина стінок труби – 2,5 см, діаметр – 2,2 метра. По цій трубі вода розганяється і надходить на три турбіни, які знаходяться безпосередньо на ГЕС. Кожна турбіна видає при максимальному навантаженні 9 МВт/год. Турбіни обертаються зі швидкістю 600 обертів за хвилину.