Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Успіх ОСББ у Хусті: як місцеві мешканці з користю використовують міжнародну фінансову підтримку

Успіх ОСББ у Хусті: як місцеві мешканці з користю використовують міжнародну фінансову підтримку

Успіх ОСББ у Хусті: як місцеві мешканці з користю використовують міжнародну фінансову підтримку
ВІДЕО ДНЯ

Мабуть, кожному з нас хотілося б жити в красивому, затишному будинку. Але що робити, коли на його реконструкцію не вистачає грошей? Саме так було із багатоповерхівками Хуста. Всі вони потребували капітального ремонту. Завдяки проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», мрії жителів вдалося здійснити. Саме тоді почалися створювати перші ОСББ.

«Ми маємо 100 багатоповерхових будинків у м. Хуст. На момент створення програми ПРООН/ЄС було зареєстровано 30 ОСББ. Крім того, в ході роботи з’явилися ще 29, і зараз три стоять на реєстрації», – говорить перший заступник Хустського міського голови Іван Михайлович Фетько.

Реклама
Успіх ОСББ у Хусті: як місцеві мешканці з користю використовують міжнародну фінансову підтримку – 10

Іван Фетько – перший заступник Хустського міського голови

Реклама

За час існування програми ПРООН/ЄС, а вона функціонує з 15 травня 2015-го року, вдалося втілити в Хусті 27 проектів. Зараз ще 2 будинки знаходяться на стадії реалізації, адже для них розроблений проект вартістю понад 5 млн гривень. Співвідношення фінансування виглядало таким чином: 65% – ПРООН, 30% – кошти міського бюджету, 5% – гроші самих мешканців ОСББ.

«Як правило, в ході виконання проекту, виникають роботи, які не були враховані. І тоді з міського бюджету виділяються ще кошти, то цей відсоток коливається від 35% до 40%, в залежності від кожного будинку», – ділиться інформацією Іван Михайлович.

Щоб дізнатися, як саме відбувається реконструкція будинків, журналістка інтернет-видання «PMG.ua» поспілкувалися з головою ОСББ «Брати Бращайки-Хуст» Оксаною Костянець.

Реклама

Пані Оксана розповіла, що їхнє ОСББ було створено в жовтні 2015-го року. У будинку налічується 60 квартир. Збір підписів не викликав обурення, майже всі мешканці відразу погодилися, адже кожному хотілося покращити своє житло.

«Проблем у будинку є дуже багато. Ми вже давно намагаємося виправити ситуацію самостійно. Поки не виграли тендер, то почали з того, що приводили будинок в порядок» – ділиться голова ОСББ «Брати Бращайки-Хуст».

Найбільшими проблемами були: вікна, двері, дах, каналізація, електроенергія. На даний час вдалося повністю перекрити дах, поміняти електричну проводку у під’їздах та встановити вікна. Також у будинку замінені всі щитові. Тепер відбувається утеплення фасаду дому.

Щоб вирішити певні питання, пов’язані з ОСББ, мешканці будинку організовують збори, де жителі можуть висловити свої думки та побажання. Пані Оксана запевняє: на досягнутому вони не зупинятимуться. У майбутньому планують замінити каналізацію і побудувати в дворі дитячий майданчик.

Експерт з питань ОСББ Наталія Кириленко у коментарі інтернет-виданню «PMG.ua» зазначила, що такі транскордонні проекти, ґрантова підтримка важливі для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Адже, на її думку, такі проекти дають мождивість заощаджувати як кошти міського бюджету, так і кошти самих жителів ОСББ. Вона також звернула увагу, що Хуст є яскравим прикладом того, як влада міста та звичайні хустяни, які проживають у багатоквартирних будинках, зацікавлені у оновленні інфраструктури. Тому їм вдається вигравати ті проекти і оновлювати будинки.

Дуже приємно дивитися на гарні будинки, а ще приємніше самим жителям. Адже створення ОСББ – це шлях до хороших змін, які можна выдчути на собі.

Автор: Оксана Тегза

Джерело: PMG.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно