В області можуть створити Виноградівську міську об’єднану територіальну громаду

Життя  3 жовтня 2017 року, 13:56 1513 ФОТО

У закарпатському місті Виноградів сьогодні відбулося громадське обговорення можливості добровільного створення об’єднананої територіальної громади села Букове та міста Виноградів. На зустріч, яка відбулася у рамках проекту «Пульс» за участі консультантів Закарпатського РВ АМУ, у міському Будинку культури зібралися міські та районні депутати, члени громадських організацій та представники трудових колективів установ, закладів і організацій різних форм власності.

Відкрив зібрання Виноградівський міський голова Степан Бочкай, – повідомляє Закарпатське РВ АМУ. «Це громадське обговорення має відкритий характер, до нього вже долучились громадські організації міста, трудові, виробничі  та освітянські колективи, депутатський корпус, члени міської територіальної громади. Сьогодні у нас відбувається громадське обговорення, результати якого будуть враховані на  засіданні сесії міської ради, де буде  прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи. Дбровільне об’єднання територіальних громад передбачає декілька етапів проходження і це буде тривалий процес формування потенційної Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади» – наголосив на відкритті зібрання міський голова Степан Бочкай.

Участь у громадському обговоренні взяли представники Офісу реформ у Закарпатській області – виконавчий директор ЗРВ АМУ Іван Ревтій, консультанти Офісу реформ О. Лукша, який брав участь у розробці всіх законопроектів з питань децентралізаційних процесів в Україні, В. Ільницький, Ю. Траньович та П. Рябоконь. О. Лукша у своєму виступі провів аналіз створення об’єднаних територіальних громад в Україні та наочно продемонстрував у презентаційних слайдах графічні дані, детальні етапи процесу створення ОТГ та розрахункові надходження, отримані в результаті об’єднання.

На Закарпатті поки що мало створено таких громад, але всі вони – якісні та спроможні за показниками. За словами доповідача, у переліку міст Закарпаття Виноградів є динамічним містом та має великі перспективи у даному питанні. Створення об’єднаних територіальних громад підтримують біля 20 міжнародних фондів, які фінансово допомагають реалізувати різні проекти тільки тим громадам, які стали на курс зміцнення місцевого самоврядування в Україні та утворили ОТГ.

У ході громадського обговорення активними були і самі присутні. Свої думки  та пропозиції з питання добровільного об’єднання  територіальних громад висловили Валерій Нечаєв  – журналіст інтернет-порталу «Севлюш інфо», міські депутати Олександр Товт і Михайло Роман, заступник голови районної ради ветеранів України Мальвіна Савинець, директор ЦРБ Катерина Вашкеба.

Учасники громадського обговорення підтримали ініціативу Буківської сільської ради щодо добровільного об’єднання територіальних  громад с. Букове і м. Виноградів з адміністративним центром у м. Виноградів. Міський голова Степан Бочкай, підсумовуючи зустріч, висловив сподівання, що майбутня Виноградівська міська ОТГ стане спроможною територіальною громадою і забезпечить значний фінансовий та майновий ресурс – це дасть змогу прискорити реалізацію намічених програм та напрацювань з соціальних питань та розвитку інфраструктури. 

Результати громадського обговорення будуть враховані на засіданні сесії міської ради 5 жовтня, яка має прийняти рішення про надання згоди на добровільне об’єднання ОТГ та делегування представників до спільної робочої групи.

Консультантами Закарпатського РВ АМУ в рамках проекту Пульс був проведений аналіз потенційного бюджету Виноградівської ОТГ у складі міста Виноградів та села Букове. Протягом 2016 року тільки з території Виноградівської міської ради було стягнено близько 120,6 млн податку з доходів фізичних осіб, 60 % з яких могли б надійти до бюджету ОТГ. За прогнозними розрахунками у 2017 році бюджет Виноградівської ОТГ міг отримати 101,8 млн грн надходжень з ПДФО, що б збільшило власні надходження загального фонду (32,3 млн грн заплановано на 2017 рік разом по бюджетах міста Виноградів та села Букове) у 4,1 разів.

Якщо до цього ще додати потужний природній і рекреаційно-туристичний потенціал м. Виноградів та суміжних сіл, близькість до кордону з Угорщиною та Румунією, що у свою чергу сприяє тісним контактам з іноземними інвесторами, – можна бути впевненим, що ці цифри є тільки мінімумом того, на що може розраховувати Виноградівська міська об’єднана територіальна громада.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0