На території старовинної фортеці у Чинадієві встановили оригінальну скульптуру
Замок Сент-Міклош знову став місцем, де народжується мистецтво. Міжнародний симпозіум скульпторів вже вчетверте відбувся на території старовинної фортеці. Свої роботи митці з шести країн представили під час закриття симпозіуму. Творили скульптори із закарпатського матеріалу, а темою симпозіуму був міст, як символ дружби між народами, націями та країнами.
Митці з України, Данії, Польщі, Угорщини, Ірану та Іспанії реалізували своє власне творче бачення дружби між народами та представили роботи гостям, серед яких: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, в.о. начальника управління культури Закарпатської ОДА Ілдико Молнар, депутат Закарпатської облради Гейза Гулачі, представники Генерального Консульства Угорщини в місті Ужгород та мистецьких кіл Закарпаття, – йдеться у повідомленні Мукачівської РДА.
РекламаВ презентації скульптур, на запрошення очільника Мукачівщини Сергія Гайдая та господаря замку Йосипа Бартоша, завітала делегація з угорського міста Дьондьош, в числі якої заступники мера міста: Томаш Кевеш та Ласло Тотар.
Роботи були представлені своїми авторами, які були відзначені грамотами від організаторів мистецького проекту – ГО «Про арте Мункач». Керівник громадської організації Петро Матл висловив вдячність як митцям, так і тим, хто підтримав захід.
РекламаОсобливі слова вдячності та грамоту адресовано очільнику Мукачівщини Сергію Гайдаю, який забезпечив митців матеріалом – мармуровим вапняком, який видобувають у Тячівському районі.
Відтак, міст в різних творчих інтерпретаціях був представлений на симпозіумі. Щоправда, серед робіт були й інші тематики.
Єдина жінка-скульптор з Іспанії Рея Марментіні представила роботу, яка зображує птаха та зерно, як уособлення двох начал, які не можуть існувати окремо. До слова, мисткиня чудово володіє угорською та зізналася, що її мама – угорка за національністю.
РекламаВідхилився від теми симпозіуму й закарпатський митець Іван Дем’ян , член об’єднання "Митець Верховини", скульптор із с.Велятино Хустського району, який виконав композицію «Вчителька». Струнка фігура жінки оточена дітьми, які горнуся до своєї вчительки, отримуючи не тільки знання, а й материнську любов.
Вразила своєю архітектурною формою та манерою виконання скульптура з червоної цегли, автором якої є Ole Videbæk з Данії. Митець розповів, що виконав скульптуру унікальним методом кладки, висотою 3 метри. Вона залишиться на території замку та буде додатково підсвічена з середини. Витвір мистецтва символізує міст із землі до неба.
Іранець Саїд Ахмеді навчався в Харкові та одружений з українкою, добре знає мову. Митець зобразив двох людей, які борються та пояснив, що справедлива боротьба є благородною та завжди покладена в основу миру.
Золтан Балані з Угорщини зобразив величезний шліфувальний круг, а його колега з Польщі Петро Брозек свою роботу назвав «Під мостом» та зазначив, що для нього найважливіше те, що відбувається під, а не над мостом.
Вітаючи митців на Мукачівщині, очільнкик району Сергій Гайдай зазначив:
"Не дивлячись на штучні перешкоди, які час від часу створюють між націями, насправді дуже багато робиться для того, аби міст дружби між усіма народами, національностями, країнами існував. Даний мистецький проект – ще одне тому підтвердження".
Сергій Володимирович відзначив, що захід завершення симпозіуму водночас є початком, адже у замку Сент-Міклош народилися витвори мистецтва, які об’єднали шість країн та національностей.
РекламаЗазначимо, дві роботи скульпторів залишаться на території Мукачівщини, ще одна – прикрасить територію замку Сент-Міклош.