Життя   • 13 квітня 2018 року, 08:25425 ВІДЕО

В Ужгороді військові ознайомили дітей з технікою із АТО

В Ужгороді військові ознайомили дітей з технікою із АТОФОТО: Алла Хаятова

Дитячий гомін на військовій техніці: ужгородські військовослужбовці гірсько-піхотної бригади ознайомили охочих з військовою справою.

Серед тих, хто виявив найбільшу цікавість – чимало школярів. Виставлена техніка – бойова. Вона повернулася разом із військовими зі сходу і після злагодження знову вирушить боронити країну.

Як знешкоджувати 10-кілограмову протитанкову міну, сапери показують усім охочим. 12-річний Даніель військову техніку та обладнання раніше бачив лише по телевізору та в комп’ютерних іграх. Тепер розуміє: наскільки близькою може бути небезпека.

"Цікавляться досить корисними речами. Принаймні, нехай цього не доведеться йому робити в житті, але якщо він з цим зіткнеться, може десь йому це допоможе", – каже командир відділення взводу 128-ї гірсько-піхотної бригади ЗСУ Анатолій Калабалик.

Бронемашини, міномети та автомати ще "пахнуть війною". 15-й гірсько-піхотний батальйон повернувся із зони бойових дій два місяці тому. І тепер, після відпустки, починають нове злагодження. Це його публічна частина.

"Ціль показових виступів була не просто показати красоту, як можуть діяти військовослужбовці в тій чи іншій ситуації. Цілю було тільки одне – щоб цивільні люди, громадяни почули, що таке вибухи, що таке постріли автомата, кулемета, що таке просто стрільба і зрозуміли, що це серйозна річ", – розповідає командир 15-го батальйону 128-ї гірсько-піхотної бригади ЗСУ Олександр Паламарчук.

Відвідувачі дня відкритих дверей у бригаді – вражені.

"Мені сподобалося, що танки такі великі, вони можуть добре озброїтися, захистити тих людей, які там сидять, вони непробивні, і там є люки внизу, через які можуть вилізати військові, наприклад тоді, коли щось станеться", – ділиться враженнями школярка Ольга Пекар.

Протягом дня базу дислокації батальйону відвідали кілька сотень учнів ужгородських шкіл – не лише посиділи на броні, а й зброю в руках потримали і солдатську кашу скуштували.

Більше – у відеосюжеті "5 каналу".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів