Життя   • 29 травня 2018 року, 08:36867

Україні загрожує дефіцит працівників, – експерт

Україні загрожує дефіцит кадрів, адже відтік з країни працездатного населення сягнув такого рівня, коли компанії змушені повертати своїх колишніх працівників тільки підвищенням заробітної плати.

Про це в заявила експерт із працевлаштування Надія Петрученко.

"Насправді на заміну українцям поки що не так багато охочих і динаміка така, що у нас теж скоро буде дефіцит кадрів. Уже зараз роботодавці нам розповідають про те, що вони підвищують рівень зарплати, щоб повернути свої кадри назад в Україну, тому що у них немає іншої можливості", – розповіла експерт.

Читайте також:  Крик душі: закарпатець розповів, чому люди масово виїжджають за кордон на заробітки

Перш за все, це стосується висококваліфікованих працівників.

"Всі компанії цінують своїх висококваліфікованих фахівців і створюють їм цікаві умови праці. Це і соціальні гарантії, і можливість реалізації себе і сім’ї в цілому. Ну, а в професіях низької та середньої кваліфікації такої тенденції не спостерігається. Бізнес не може собі цього дозволити", – пояснила Петрученко.

При цьому вона спростувала існування тенденції до повернення в Україну трудових мігрантів.

"Сказати, що українці активно повертаються – не можна. Вони активно шукають нові шляхи, нові виходи, вони рухаються вперед, далі. Вони хочуть їхати в Німеччину, Британію, Фінляндію. Вони не повертаються, вони мігрують далі", – пояснила Петрученко.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів