Життя   • 13 червня 2018 року, 14:52704 ФОТОФАКТ

ДСНС Закарпаття поширила фейкові фото з градом

Державна служба з надзвичайних ситуацій проілюструвала новину про град на Закарпатті фотографіями з Уругваю, внаслідок чого в соцмережах знову міркували, чи варто довіряти офіційним джерелам

Закарпатська ДСНС використала для новини про град на Закарпатті фотографії з Уругваю, оприлюднені в твіттері Глобальної мережі організацій громадянського суспільства для зменшення небезпеки лих (GNDR) в 2015 році.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Шор. «Уругваїсті закарпатські МНСники. Пам’ятайте, я писав, що все перевіряю? Це фотка (офіційна від Закарпатської ДСНС!) – по всьому інтернету. У нас тепер Уругвай в Закарпатті чи Закарпаття в Уругваї? Окремий привіт всім нашим горе-ЗМІ, які це перепостили. Не перевіряючи, як зазвичай», – поглузував спостережливий користувач.

У коментарях до цього посту керівниця прес-служби в Управлінні ДСНС України у Закарпатській області Наталя Батир пояснила, що фото взяті у місцевих мешканців. «За фейк сорі, але ми звикли довіряти людям і, не зважаючи на те, що іноді «у страха очі великі», допомогу надаємо усім!» – написала вона.

У свою чергу активіст Олег Диба став на захист і прес-служби, і колег-медійників. «Журналісти інтернет-ЗМІ пропускають через себе за день величезний масив інформації. Якщо перевіряти кожне фото, тим більше – з офіційних видань, то події будуть доходити до читача з денним запізненням, що є абсурдом, – написав він. – Є таке поняття, як довіра до джерела інформації. Вона формується тривалим часом безпроблемної співпраці. Таким досі була і прес-служба УДСНС України в Закарпатській області».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів