Життя   • 17 вересня 2018 року, 16:27449 ВІДЕО

Як закарпатцям зекономити на ліках

Ліки від сердечних недуг, діабету 2-ї групи, астми – безкоштовно або ж з частковою доплатою вже майже 2 роки отримують українці за рецептами, виписаними сімейними лікарями. Пільги передбачені урядовою програмою – Доступні ліки. Закарпатці активно користуються можливістю зекономити на лікуванні. З початку поточного року програмою скористалося 188 тисяч 505 громадян, а це понад  440 тис  рецептів.

До прикладу, в Ужгороді є 10 тисяч пацієнтів – хронічих хворих, які постійно користуються програмою. Сімейні лікарі кажуть, спочатку жителі не надто довіряли програмі, адже мали сумніви щодо неї. Та от на сьогоднішній день, лікарі кажуть, не знають, чи вистачить на відшкодування коштів в аптеки передбачених 2 млн.

Читайте також:  Між аптеками – півкілометра, а ліки тільки за рецептом: в Україні готують революційні зміни

Для області на на реалізацію програми "Доступні ліки" цього року передбачено 32 мільйони 400 тисяч грн. Наразі отримано більше 21 з половиною мільйонів, які розподілено по районах. Із виписаних 440 тис рецептів отоварено 377 065 рецептів на суму 19,6 млн грн. З переліком усіх доступних за програмою ліків можна ознайомитись на сайті http://liky.gov.ua/

Програма працює за наступною схемою: пацієнт отримує спеціальний рецепт від сімейного лікаря. Знаходить аптеку з наліпкою "урядова програма Доступні ліки" та здійснює на безкоштовні чи зі знижкою закупи. Докладніше – у сюжеті "М-студіо".

Нагадаємо, у Мукачеві додатково виділили 2 мільйони на ліки.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш Viber.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів