Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 310 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 17 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 800+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 15 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1800+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У Карпатах є небезпека сходження лавин

У Карпатах є небезпека сходження лавин

Лавинна небезпека у гірських районах Карпат збережеться протягом 4-5 грудня. Про це попередили в Укргідрометцентрі. "4-5 грудня на високогір’ї Карпат очікується помірна сніголавинна небезпека (2 рівень)", — йдеться у повідомленні. Снігові лавини належать до зсувів, коли сили зчеплення снігу переходять певну межу, і гравітація викликає зміщення снігових мас по схилу.

ВІДЕО ДНЯ

Великі лавини виникають на схилах 25-60 градусів через перенапруження схилу після великого випадання снігу, частіше під час відлиги, внаслідок формування в нижніх частинах снігової товщі горизонту розпушення. Перенапруження снігового покриву виникає і внаслідок пересування тварин або людей, різкий порив вітру, звукової хвилі, різкої зміни метеорологічних умов тощо.

Лавина спустошує все на своєму шляху. Небезпека руйнівної сили лавини полягає ще в тому, що сніговий вал жене поперед себе повітряну хвилю, а повітряний таран більш небезпечний, ніж удар снігової маси – перевертає будинки, ламає дерева, контузить і душить людей.

Реклама
Читайте також:
Синоптики розповіли, коли на Закарпатті припиняться дощі

Особливістю лавиноутворення в Карпатах є те, що лавини тут сходять посеред лісу, незважаючи на те, що ці території вважаються безпечними. Так, в басейнах річок Тереблі, Тересви, Тиси щорічно із заліснених схилів сходять лавини, що нерідко перекривають автомобільні та залізничні шляхи.

Реклама

Від лавин існує пасивний та активний захист. При пасивному захисті уникають використання лавинонебезпечних схилів або ставлять на них загороджувальні щити. При активному захисті проводять обстріл лавинонебезпечних схилів, що викликає схід невеликих, безпечних лавин, запобігаючи таким чином накопиченню критичних мас снігу.

Нагадаємо, на Закарпаття прийшло потепління з дощами і мокрим снігом.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно