Життя   • 25 грудня 2018 року, 07:47684

На Говерлу підняли Вифлеємський вогонь миру

Пластуни підняли на Говерлу Вифлеємський вогонь миру, а далі повезли його в Буковель

Пластуни доправили Вифлеємський вогонь миру в українські Карпати. Спочатку вони побували на Говерлі, потім принесли лампаду на Буковель, щоби туристи запалили свої свічки.

Вифлиємський вогонь до України вже традиційно привозять пластуни. Напередодні вони віднесли його на найвищу гору українських Карпат – Говерлу.

Читайте також:  На Закарпаття привезли Вифлеємський Вогонь Миру

Далі він потрапив на Буковель, де відпочивають туристи різних віросповідань з усього світу.

"Ми нашою скаутською організацією "Пласт" намагаємось поширювати цей вогонь і на передову, і в госпіталі, і в церкви, і тим людям, які допомагають нашій організації. Місія особлива, місія поширювати хороші емоції, поширювати доброту", – каже пластунка Роксоляна Сидорська.

До святкового дійства долучилися й туристи, котрі обіцяють поважати традиції інших людей і вітати їх зі святом, навіть якщо самі не святкують.

"Ця свічка для нас – мов надія якась", – зізнаються гості курорту з Молдови. Аби цей день залишився в пам’яті надовше, туристів навчають плести обереги, якими вже кілька століть католики прикрашають оселі на Різдво.

Етнічні поляки, які спеціально приїхали на Буковель, розказати про свято та свої різдвяні традиції, котрі з нашими дуже схожі.

"Ми також починаємо 24 числа зі служби Божої, потім вночі Святвечір. І 25-го вже приходить Месія, тобто Ісус Христос. Ми, поляки, які є в Україні, у нас на столі також є кутя", – каже працівник Центру польської культури Соломія Плетеницька. 

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів