Вчителі висадили школяра на кордоні: неочікуване продовження історії
Директорка та завучка львівської школи №98 під час автобусного туру у Італію висадили одного з учнів, у якого замість біометричного був звичайний закордонний паспорт, на українському кордоні у закарпатському Чопі. Після того мати хлопця Тетяна Бойко звинуватила вчителів у безвідповідальності, оскільки її 15-річний син був змушений самостійно добиратись з Чопу до Львова і після того застудився.
ВІДЕО ДНЯІнцидент привернув увагу багатьох ЗМІ. Тому журналісти вирішили з’ясувати, що ж там трапилось насправді.
На зимових канікулах у львівській школі №98 організували для учнів 10-х класів екскурсійний тур до Італії. Протягом трьох днів автобусного туру (з 10 січня до 13 січня) 22 учні разом із директоркою Людмилою Зембою та завучкою Тетяною Мних, які їх супроводжували, планували відвідати Венецію та Верону. Вартість путівки для однієї дитини становила приблизно 100 євро.
РекламаЯк розповідає на своїй сторінці у Facebook Тетяна Бойко, мати одного з учнів, який поїхав у цей автобусний тур, 10 січня з її сином Миколою трапився прикрий інцидент. Батьки випадково дали Миколі звичайний паспорт замість біометричного, однак хлопець помітив це лише перед українсько-угорським кордоном в Чопі. Вона заявляє, що керівництво школи залишило дитину на кордоні і хлопець сам добирався з Закарпаття до Львова.
РекламаЦей допис активно обговорювали у соцмережах. З’ясувавши, що прикордонники не пропустять Миколу Бойка, директорка та завучка висадили учня з речами з автобуса. Матір дитини стверджує, що вчителі запевнили її, що прикордонники посадять хлопця на транспорт до Львова.
Тетяна Мних, з якою безпосередньо телефоном спілкувалась мама Миколи, каже, що спершу та сказала, що спробує довезти паспорт до Чопа, але через годину заявила, що не може знайти машину.
Реклама«Тоді мама сказала, щоб я спробувала дати прикордонникам той паспорт з недіючою візою, може його пропустять. Коли нам віддали документи і сказали, що хлопець не їде, мама сказала, що вони знайшли BlaBlaCar і будуть довозити паспорт та попросила, щоб ми їх зачекали у Будапешті. Керівник групи [представник тураоператора] сказав, що ми не можемо їх чекати. Ми б не встигли доїхати у міста за планом туру. Прийшов начальник зміни і сказав, що вони [прикордонники] посадять дитину у якусь машину до Львова, і мама дитини про це знала», – стверджує завучка школи №98 Тетяна Мних.
Загалом на українському кордоні автобус з школярами провів понад дві години. Протягом цього часу вчителі неодноразово Тетяною Бойко. Директорка школи №98 Людмила Земба, яка також супроводжувала школярів у цій поїздці, визнає, що вона разом із завучкою Тетяною Мних справді особисто не перевірили у дітей документи перед виїздом зі Львова, через що ще двоє учениць мали проблеми на кордоні.
«Ми ще мали проблеми, бо двоє діток мали дозвіл [на виїзд за кордон] лише від одного з батьків. Відповідно батьки тих дівчаток бігли до нотаріуса, робили дозвіл і надсилали його дітям вайбером. Це все тривало більше двох годин і ми постійно тримали зв’язок з Миколиною мамою. Вони нас запевняла, що їде [у пункт пропуску]», – сказала Людмила Земба.
Директорка також стверджує, що вона хотіла залишитись на кордоні з Миколою, але керівник групи сказав, що у турі має бути двоє дорослих, щоб супроводжувати 22 дітей, інакше тур не відбудеться. Тому 15-річного хлопця залишили на кордоні – впевнені, що його батьки уже виїхали зі Львова автомобілем, який вони знайшли на BlaBlaCar.
Мати Миколи Тетяна Бойко на своїй сторінці у Facebook стверджує, що її син простояв три години на морозі і, не дочекавшись допомоги прикордонників, вирішив самостійно добиратись додому. Журналістам не вдалося особисто поговорити з Тетяною Бойко під час підготовки цієї публікації.
Попри твердження вчителів, що вони залишили Миколу Бойко під відповідальність старшого зміни прикордонників, речниця Чопського прикордонного загону Олена Трачук заперечила цю інформацію. За її словами, вона опитала начальника зміни і всіх прикордонників, що працювали 10 січня у пункті пропуску, але жоден з них не підтвердив інформацію, що їм передавали 15-річного хлопця та просили, щоб він зачекав свою маму, чи щоб вони посадити його у машину до Львова. Олена Трачук каже, що зазвичай у таких випадках хтось з супроводжуючих залишається з дитиною, або дитина чекає на приїзд батьків у спеціальній кімнаті.
Реклама«Звісно, що вони не скажуть, що був такий інцидент, тому що ми не оформляли такі документи. Я не писала заяву, начальник зміни її не приймав», - заявила директорка школи №98 Людмила Земба, коментуючи слова речниці прикордонників. За її словами, вона не пам’ятає ім’я начальника зміни, але він пообіцяв їй, що дитину передадуть безпосереньо мамі або посадять у авто до Львова (це близько 280 км).
«В результаті знайшлась добра людина, яка відвезла його на вокзал, а потім добрий провідник, набагато людяніший ніж ці «педагоги», який взяв його без білета в поїзд, так як білетів не було, і наш син добрався до дому в 3 годині ночі замерзлий і в стані шоку...Йому вже не потрібна була Італія, він просто хотів додому...», – написала пізно ввечері 13 січня Тетяна Бойко. Сам інцидент, нагадаємо, стався ще 10 січня.
За словами Тетяни Бойко, після цього випадку її син захворів, у нього протягом трьох днів зберігається висока температура.Директорка школи №98 стверджує, що після повернення з туру вона намагалась сконтактуватись з Миколою, однак його телефон вимкнений, а мама на дзвінки завучки відповідає погрозами. Тетяна Бойко не відповіла на прохання журналістів прокоментувати ці слова.
«Тетяна Михайлівна [Мних] з нею [мамою Миколи] спілкувалась, але, крім погроз, вона нічого більше не говорить. Каже, що це кримінальна справа, що вона цього так не залишить», – каже Людмила Земба і запевняє, що піся завершення канікул цей інцидент обов’язково обговорять на батьківських зборах, на які запросять учнів, що їздили у цей тур, та їхніх батьків.