На КПП "Вишнє Нємецьке" словацькі митники незаконно вимагають певні документи

Життя  10 лютого 2019 року, 08:58 2707 ФОТО, ДОКУМЕНТ

Про це у соцмережі "Фейсбук" повідомив журналыст Віталій Глагола.

"У зв’язку із тим, що багато із вас пишуть мені, що на пункті пропуску Ужгород-Vyšné Nemecké словацькі митники почали вимагати надати експортну митну декларацію, яку можна зробити тільки у Михайлівцях і вартість її 45 євро, звернувся за роз’ясненням до офіцйіних митних органів у Братиславі, аби вони надали роз’яснення. Якщо коротко: ВИМАГАТИ ЕКСПОРНУ МИТНУ ДЕКЛАРАЦІЮ СЛОВАЦЬКІ МИТНИКИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА. Вона передбачена тільки, якщо ви купили авто у юридичної особи (фірми, або автобазару). Якщо ви купили авто у фізичої особи (тобто у товариша чи будь-якого громадянина ЄС), то потрібно надати на пункті пропуску тільки купчу (договір купівлі-продажу). Нижче подаю переклад офіційної відповіді словацької митниці та оригінал на словацькій мові (у разі чого просто покажіть переклад словацькому митнику).
І не дозволяйте себе розводити.

Читайте також:  Міжнародний скандал: словацький митник вимагав від українського журналіста хабар

"Вітаємо,

Я надсилаю вам свою думку та відповіді на ваші запитання:

1. Які документи необхідно пред’явити особі при вивезенні особистих пасажирських авто з Словаччини до України?

ВІДПОВІДЬ: Експортна процедура застосовується у випадках, коли товари повинні бути переміщені з митної території Союзу до місця призначення поза митною територією Союзу. Особа зобов’язана (у разі експорту пасажирських авто - якщо мова йде про юридичну особу) у стандартній процедурі у відповідній митній службі подати митну декларацію разом з відповідними документами - рахунок-фактура, коносамент, CMR, підтвердження походження (якщо він бажає бути підтверджений CA), документ, що використовується для ідентифікації товару (наприклад, номер VIN)

У випадку експорту товарів некомерційного характеру з території ЄС, усна декларація про некомерційні товари в митному органі, відповідальному за місце виходу товарів, може бути зроблена на основі відповідних статей делегованої комісії ЄС. У цих випадках необхідно подати до митного органу виїзду (КПП Вишнє Нємецьке) доказ покупки договір купівлі-продажу та документ, що ідентифікує товар (наприклад, техпаспорт).

Читайте також:  Словацька митниця відреагувала на факт корупції на кордоні з Україною

2. Митниця почала вимагати додаткові документи з моменту виходу відео? Якщо так, то які і чому?

Митниця не вимагає додаткових документів.

3. Чи можна застосовувати спрощені митні процедури при експорті автомобіля? Якщо так, то як це відбувається? Якщо не чому?

Так, це можливо з дозволу ЦС. Митний кодекс Союзу спрощує митні процедури в декількох формах, у формі спрощеної декларації, внесення до записів декларанта тощо. Умови викладені в розділах 3 - 5 ОСТ (статті 166 - 187) та у відповідних положеннях делегованих та виконавчих правил", – йдеться у дописі Віталія Глаголи.

Нагадаємо, що в інтернет-мережі є інформація про те, як розмитнити своє авто.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0