Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Тиждень після Великодня: що потрібно та що не варто робити

Тиждень після Великодня: що потрібно та що не варто робити

Перший тиждень після Великодня, який ще називають Світлою седмицею, цього року припадає на період з 29 квітня по 5 травня. Він, як і саме свято, наповнений традиціями і обрядами.

ВІДЕО ДНЯ

У церкві цей тиждень ще називають Святим або Гремяцьким. Із давніх-давен вважалося, що весь тиждень потрібно веселитися, посміхатися і радіти життю, при цьому православні намагалися не перевтомлюватися на роботі, а якомога більше відпочивати, розслаблятися, зустрічатися з рідними та близькими.

Світла седмиця починається після Пасхи і позначає для православних початок весняного пробудження і оновлення життя. Вона знаменує радість від Воскресіння Христового, тому віруючі продовжують зустрічати один одного словами "Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!"

Реклама

Протягом Світлого тижні прийнято частіше ходити до церкви. У православних храмах ранкові та вечірні молитви замінюються співом Пасхальних годин, під час Божественної літургії здійснюється Хресний хід, що символізує хід жінок-мироносиць до гробу Христа, і відбувається причащання Святих Христових Тайн.

У Світлу суботу роздають церковний хліб артос, освячений у Великодню ніч. Завдяки чудодійним властивостям його часто використовують в якості оберега і цілющого засобу. Вдома цей хліб зберігають за іконою.

Реклама

Примітно, що Світий тиждень не допускає проведення Таїнства вінчання і читання заупокійних молитов, а відспівування покійних в основному складається з пісень Великодня. При цьому, хрестити дітей можна в будь-який день.

Читайте також:
"Наша файта" відзняла відео про ТОП помилок закарпатців на Великдень

На тижні після Великодня поминають померлих предків. Вважається, що душі покійних на якийсь час повертаються на землю, щоб разом із живими порадіти святу.

Реклама

Цілий тиждень немає посту, тому м’ясну, молочну їжу та яйця можна їсти кожен день. Підготовка до причастя на Світлій седмиці складається з читання великодніх годин, пасхального канону, а так само сповіді.

Погані прикмети в Світлу седмицю – це сумувати, журитися і зневірюватися. Хорошою ж справою вважається допомога близьким, а також нужденним. Відзначимо, якщо на Великодньому тижні народиться дитина, то їй пророкували довге, щасливе і світле життя.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно