Мукачівський кінотеатр "Перемога" змінює назву

Життя  5 червня 2019 року, 09:37 15428 ФОТО

Ребрендинг зі зміною назви закладу на первинну відбудеться з нагоди 90-річчя кінотеатру, який було споруджено в 1929 році. Про це розповів професор та експерт з туризму Федір Шандор, який є куратором ребрендингу кінотеатру. Офіційні зміна назви та презентація заплановані на липень цього року.

Scala перекладається з німецької мови як "скеля". Крім того, слово має італійське та грецьке (skalas) лінгвістичне походження, і це слово з давніх давен позначає скелясту місцевість з виступами, схожими на сходи, як місця в кінотеатрі.

Назву Scala у національних інтерпретаціях мають чимало кінотеатрів та театрів по всьому світу – легендарні кінотеатри Skala у Брно та Лондоні, Ла Скала у Мілані, та інші.

Читайте також:  У Мукачеві позаду кінотеатру утворилося сміттєзвалище

Як повідомляє портал "Varosh", попередньо планується, що презентація та відзначення 90-річчя кінотеатру Scala у Мукачеві пройде у форматі кіновечора з червоною доріжкою та показом світових кіношедеврів.

Кінотеатр Scala було зведено в Мукачеві в стилі модернізму, коли місто та Закарпаття були частиною Чехословаччини. Будівлю спроектував відомий чехословацький архітектор Людовіт Оелшлеґер, родом з словацького міста Кошице, який також проектував торговельну академію в Мукачеві (колишній будинок офіцерів, який наразі переобладнують на міський будинок культури), а також кінотеатр в Ужгороді.

До слова, інше творіння Людовіта Оелшлеґера – кінотеатр "Ужгород" – міг би також стати культурним центром Закарпаття, але останні роки перетворився на закинуте приміщення в центрі Ужгорода, яке руйнується. Місцеві мешканці неодноразово звертали увагу на долю кінотеатру, унікальність кінотеатру як архітектурного та культурного об’єкту, однак доля кінотеатру так і залишається невизначеною.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0