Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Поїхати на заробітки в Німеччину стане простіше: країна змінила умови праці

Поїхати на заробітки в Німеччину стане простіше: країна змінила умови праці

Поїхати на заробітки в Німеччину стане простіше: країна змінила умови праці

Німеччина відкриває ринок праці – відповідний закон уже підтримали в парламенті. Раніше громадяни країн не Євросоюзу могли працювати в Німеччині, лише маючи вищу освіту, але тепер німці запрошуватимуть на роботу і людей професійно-технічних спеціальностей.

ВІДЕО ДНЯ

Дефіцит кадрів – найбільша проблема німецької економіки, про це давно говорять німецькі підприємці: "Німеччина – економічно потужна країна, і наша промисловість швидко розвивається, але підприємці постійно мусять шукати нових освічених людей. А врахуйте ще демографію, персонал старіє і виходить на пенсію, а на його місце важко когось знайти".

Спеціалісти вирахували, що компенсувати нестачу робочих рук щороку вийде, якщо в Німеччину щороку приїжджатимуть 260 тисяч мігрантів. Новий закон дозволить їхати на роботу людям, які не мають паспорта Євросоюзу. Цей крок влада Німеччини називає історичним. Однак усі шукачі роботи мають підтвердити свою професійну освіту в Німеччині, а це може бути складно і довго. "Тобто якщо людина маляр, у нього має бути диплом маляра, якщо він штукатур, то диплом штукатура, якщо сантехнік, то диплом сантехніка", – наголошують для потенційних робітників.

Реклама
Читайте також:
Відомо, яких робітників бракує на Закарпатті

Українці, які вже працюють у Німеччині незаконно, отримають шанс легалізуватися, якщо доведуть освіту і знання німецької мови. "Найбільше працюють наші чоловіки на будівництві, жінки на прибиранні. Це дозволить легалізуватися тим людям, які на сьогоднішній день є тут і працюють нелегально. Але їм для цього потрібно буде, по-перше, виїхати обов’язково і подаватися на візу в Україні. І, звичайно, важливо, що це мова плюс освіта", – пояснює адвокат Андрій Ілін.

Реклама

У парламенті закон розглядали недовго. Уряд у Німеччині нестабільний і навіть якщо коаліція розвалиться – закон вже ухвалено. Формально його ще ухвалять представники федеральних земель. Двері до свого ринку працю Німеччина відчинить з нового 2020 року.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно