Поїхати на заробітки в Німеччину стане простіше: країна змінила умови праці

Життя  10 червня 2019 року, 08:17 2896

Німеччина відкриває ринок праці – відповідний закон уже підтримали в парламенті. Раніше громадяни країн не Євросоюзу могли працювати в Німеччині, лише маючи вищу освіту, але тепер німці запрошуватимуть на роботу і людей професійно-технічних спеціальностей.

Дефіцит кадрів – найбільша проблема німецької економіки, про це давно говорять німецькі підприємці: "Німеччина – економічно потужна країна, і наша промисловість швидко розвивається, але підприємці постійно мусять шукати нових освічених людей. А врахуйте ще демографію, персонал старіє і виходить на пенсію, а на його місце важко когось знайти".

Спеціалісти вирахували, що компенсувати нестачу робочих рук щороку вийде, якщо в Німеччину щороку приїжджатимуть 260 тисяч мігрантів. Новий закон дозволить їхати на роботу людям, які не мають паспорта Євросоюзу. Цей крок влада Німеччини називає історичним. Однак усі шукачі роботи мають підтвердити свою професійну освіту в Німеччині, а це може бути складно і довго. "Тобто якщо людина маляр, у нього має бути диплом маляра, якщо він штукатур, то диплом штукатура, якщо сантехнік, то диплом сантехніка", – наголошують для потенційних робітників.

Читайте також:  Відомо, яких робітників бракує на Закарпатті

Українці, які вже працюють у Німеччині незаконно, отримають шанс легалізуватися, якщо доведуть освіту і знання німецької мови. "Найбільше працюють наші чоловіки на будівництві, жінки на прибиранні. Це дозволить легалізуватися тим людям, які на сьогоднішній день є тут і працюють нелегально. Але їм для цього потрібно буде, по-перше, виїхати обов’язково і подаватися на візу в Україні. І, звичайно, важливо, що це мова плюс освіта", – пояснює адвокат Андрій Ілін.

У парламенті закон розглядали недовго. Уряд у Німеччині нестабільний і навіть якщо коаліція розвалиться – закон вже ухвалено. Формально його ще ухвалять представники федеральних земель. Двері до свого ринку працю Німеччина відчинить з нового 2020 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0