Як в Ужгороді триває реформа сімейної медицини
Медична реформа розпочалася із запуску у січні 2018 року сімейної медицини європейського зразка. У розвинених країнах сімейні лікарі без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури і найбільш розповсюджених аналізів та ліків.
ВІДЕО ДНЯВитрати на первинку 100%-во покриваються з державного бюджету. До 2020 року люди вільно можуть обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей, підписувати з ним декларації, а якщо пацієнта лікар не задовольняє – змінити його, підписавши угоду з іншим.
Сімейні лікарі, терапевти та педіатри – це лікарі первинної ланки, які першими контактують з пацієнтами і повинні знати його історію, спосіб життя. Починаючи з січня 2018 року – саме тоді стартувала реформа сімейної медицини – ужгородці почали обирати собі сімейних лікарів і підписувати з ними декларації.
Реклама85 сімейних лікарів, 8 амбулаторій у кожному мікрорайоні – така структура Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».
РекламаЗ початку 2018 року лікарі отримують заробітну плату за новою моделлю – фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким він підписав договір. Максимальна кількість угод – 1800 для сімейного лікаря і 900 для педіатра. Докладніше – у сюжеті каналу М-студіо.
Нагадаємо, вартість платних медпослуг Мукачівської ЦРЛ зросла.